Herbata z hibiskusa i jej niesamowite właściwości

Jesień to idealna pora na herbaty. Nie ma sensu jednak ograniczać się do jednego rodzaju, skoro istnieje tyle możliwości. Tym bardziej, że tradycyjne parzenie może przynosić wiele korzyści zdrowotnych. Przykładowo herbata z hibiskusa nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również może obniżyć ciśnienie krwi, a także wspomóc w walce z drobnoustrojami. Do tego jest po prostu smaczna!

Herbata z hibiskusa i przeciwutleniacze

W naszych organizmach każdego dnia odbywa się walka między przeciwutleniaczami i wolnymi rodnikami. Ważne, żeby tych pierwszych było więcej i żeby mogły skutecznie neutralizować wolne rodniki, które odpowiadają za wystąpienie stanów zapalnych i wielu przewlekłych chorób.

Wolne rodniki pozostawione same sobie prowadzą do uszkodzenia komórek, zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów, przyspieszają starzenie się organizmu, pogarszają samopoczucie.

Herbata z hibiskusa jest bardzo dobrym źródłem cennych przeciwutleniaczy. Badania pokazały, że ekstrakt z hibiskusa może unieszkodliwiać działanie wolnych rodników o aż 92%.

herbata z hibiskusa

Herbata z hibiskusa może obniżać ciśnienie krwi

Według statystyk, nadciśnienie może być problemem aż 30% wszystkich dorosłych osób. Niestety wiele z nich nie ma wiedzy na temat nieprawidłowości w funkcjonowaniu własnego organizmu.

Stąd tak istotne jest stosowanie diety oraz takie praktyki zdrowotne, które pozwolą unormować ciśnienie krwi. W tej kategorii bardzo pomocny może być hibiskus, który pomaga stabilizować ciśnienie krwi i w ten sposób chronić serce przed groźnymi chorobami.

Jak działa hibiskus? Pomaga między innymi pozbyć się nadmiaru soli z organizmu, działa moczopędnie, oczyszczająco.

Na odchudzanie

Niewiele osób wie, że hibiskus może sprzyjać odchudzaniu. Badania pokazały, że osoby przyjmujące ekstrakt z hibiskusa zmniejszyły wagę, obwód bioder oraz procent tkanki tłuszczowej.

Warto sięgać po herbatę z hibiskusa po obiedzie, kiedy mamy ochotę na coś słodkiego. Jej smak aromat mogą uchronić nas przed kalorycznym posiłkiem. Inna zaleta to szybki spadek ochoty na słodkości.

Poza tym herbata z hibiskusa skutecznie nawadnia organizm, usprawniając tym samym trawienie i chroniąc przed popularnymi problemami takimi jak zaparcia czy wzdęcia.

Herbata z hibiskusa na zdrowie wątroby

Warto sięgać po herbatę z hibiskusa, by wspierać zdrowie wątroby. Badania pokazały, że hibiskus może chronić wątrobę przed stłuszczeniem oraz przed uszkodzeniami.

W walce z bakteriami

Herbata z hibiskusa to doskonały napój na sezon jesienno-zimowy. Pozwala bowiem walczyć z bakteriami, które często powodują różnego typu infekcje i poważne choroby.

Dzięki zawartości witaminy C można uzyskać efekt wzmacniający odporność, w konsekwencji chorujemy mniej, a w razie infekcji łagodniej ją przechodzimy.

Jest coś jeszcze – bogactwo żelaza, zawartego w herbacie, które jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek, a także do wchłaniania witaminy C.

A Ty lubisz herbatę z hibiskusa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *