6 najlepszych olejków do masażu. Bo warto rozpieszczać swoje ciało!

Nasze ciała potrzebują dotyku. Gdy go nie otrzymują, reagują rozdrażnieniem, zniecierpliwieniem. Choć to niezbyt miła perspektywa, to dzień po dniu usychają

Okazuje się niestety, że wraz z wiekiem często zaniedbujemy swoje ciała pod tym kątem. Z różnych powodów zamykamy się na dotyk. Nie chcemy go. Czasami to wynika z braku akceptacji tego, jak wyglądamy, jak nasze ciała się zmieniają, innym razem z dziwnych stereotypów i ukrytych przekonań, że w pewnym wieku to już nie wypada. W konsekwencji, wbrew sobie, z pewnych aktywności rezygnujemy. A to błąd!

Potrzebujemy dotyku. Dlatego pozwalajmy się dotykać. Przytulajmy się do bliskim osób, do domowych pupilów. Chodźmy na masaże. Dotykajmy się same, wykonując w zaciszu domowym automasaż, przy użyciu najlepszych olejów do masażu.

 

Jak wykonać masaż w domu?

Najbezpieczniej wykonać masaż w dobrym gabinecie. Nie zawsze jest to możliwe. Wtedy warto zdecydować się na masaż w domu, przy użyciu czyichś rąk lub własnych. W tej ostatniej sytuacji nie damy rady wymasować sobie pleców, ale już uda, nogi, brzuch i ramiona – jak najbardziej. Warto skorzystać z tej opcji, sięgając po dobrej jakości oleje. Oto one.

Woman using body scrub isolated on white

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest doskonały dla skóry suchej, pozyskiwany jest z orzecha kokosowego, nazywany jest również masłem kokosowym, bo w temperaturze pokojowej ma postać stałą. Gdy chcemy go wygodnie użyć do masażu, warto go podgrzać, kiedy zyskuje postać płynną.

Olej sezamowy

Doskonale regeneruje i odtruwa skórę. Oto on – olej sezamowy, który pozwala usuwać toksyny. Reguluje działanie skóry, na przykład funkcjonowanie gruczołów łojowych. Zawiera mnóstwo kwasów omega-6 w składzie, do tego dostarcza kwas oleinowy, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk a nawet witaminęB6.

Olejek z awokado

Bardzo dobrze tolerowany olejek, który sprawdzi się nawet na bardzo wrażliwej skórze. Dostarcza mnóstwo witamin – A, D, B, E, H, K. Nawilża i chroni, odżywiając skórę. Ma działanie wygładzające i regenerujące.

Olejek ze słodkich migdałów

Dla skóry dojrzałej świetny jest także olejek ze słodkich migdałów, który doskonale nawilża i odżywia skórę, pozwala ją wygładzić i zminimalizować zmarszczki. To naprawdę świetny naturalny produkt, który warto stosować!

Olej z pestek winogron

Chcesz naprawdę odżywić skórę? Sięgnij po olej z pestek winogron, który zawiera cenne fitosterole, witaminę A, D, K, a także witaminę młodości E. Może być stosowany nawet na skórze tłustej, bo nie zatyka porów, pozwala zachować równowagę.

Olej z pestek moreli

Świetnie nawilża skórę, poprawia jej kondycję. Nie pozostawia tłustej powłoki, dostarcza witaminy – A, E, składniki mineralne i cenny kwas linolowy. Świetnie nadaje się do masażu w domu.

To, co kiedy zaczynasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *