Błędy w makijażu cery dojrzałej – też je popełniasz?

Makijaż po 50 może prawdziwie zmienić wygląd kobiety. Odjąć kilka lat, dodać blasku skórze, ukryć objawy starzenia się i niedoskonałości. Niestety im mamy więcej lat, tym trudniej go wykonać w prawidłowy sposób. Już drobne błędy mogą znacząco pogorszyć efekt ostateczny, a nawet całkowicie go zepsuć. Dlatego tak ważne jest, by się ich wystrzegać. Oto najczęstsze błędy w makijażu cery dojrzałej.

Błędy w makijażu cery dojrzałej. To, co działało wcześniej, już się nie sprawdzi

Z wiekiem nasza skóra się zmienia. Traci na jędrności, spada jej napięcie. Powierzchnia staje się bardziej wiotka i bardziej sucha. Często także skłonna do podrażnień. Tymczasem wyniki ankiet pokazują, że z wiekiem nie zmieniamy sposobów pielęgnacji. I to jest błąd numer 1. Makijaż pięćdziesięciolatki rządzi się innymi prawami niż makijaż trzydziestolatki. I dlatego warto ponownie przyjrzeć się codziennie wykonywanym zabiegom.

Błąd numer 2. Brwi

Większość z nas wraz z wiekiem zauważa zanik wyraźnych rysów twarzy. Jednym z powodów tego jest utrata brwi. Dlatego kluczowa staje się poprawa ich wyglądu – zarówno kształtu jak i gęstości.

Niestety przy okazji bardzo często popełniamy błędy – tworząc zbyt wyraźne brwi lub decydując się na kształt, który zniekształca ostateczny efekt. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wyprofilować brwi, „rysując” je dokładnie tam, gdzie być powinny. 🙂

Pamiętaj, gorsze od braku brwi jest zbyt mocne podkreślenie brwi, które zapewnia zbyt mocny wygląd twarzy.

błędy w maijażu cery dojrzałej

Błąd numer 3. Brak bazy do cieni

Makijaż po nałożeniu może wyglądać genialnie, ale już po kilku godzinach najczęściej się zmienia. Dlaczego? Z powodu załamań skóry. Bardzo dobrze widać to na obszarze powieki. Cienie po kilku godzinach załamują się, zbierają w fałdach skóry. Jeśli sięgniemy po bazę do użytku na powieki, możemy ustrzec się tego efektu. Wszystko dlatego, że baza stworzy lepką warstwę na powiece, dzięki temu będzie można bez problemu pokryć ją cieniem. I trwałość tego makijażu będzie dużo wyższa!

Jest też inna zaleta bazy. Dzięki niej można uzyskać efekt intensyfikacji koloru na powiece, w ten sposób pogłębiając kolor oczu.

Błędy w makijażu cery dojrzałej. Błąd numer 4. Odpowiednie kolory

Z wiekiem bardzo ważne jest dobieranie odpowiednich kolorów, stosując się do zasady, że jasne barwy powiększają (oko), a ciemne zmniejszają. I dlatego tuż po brwiami należałoby nałożyć jasny cień, nieco niżej może być trochę ciemniejszy, by na ruchomej górnej powiece znowu nałożyć jaśniejszy cień. Doskonale widać różnice, jakie można uzyskać w ten sposób na tym zdjęciu.

5 Biggest Makeup Mistakes On Mature Eyes

Błąd numer 5. Brak podkręcania

To, o czym wiele kobiet zapomina to podkręcenie rzęs. Warto sięgnąć po zalotkę i to zrobić, w ten sposób uzyskując efekt lekkości i liftingu. Podkręcone rzęsy nadają młodzieńczości makijażowi i błyskawicznie odejmują kilka lat.

Błąd numer 6 usta

W związku z tym, ze z wiekiem nasze usta zaczyna otaczać siatka zmarszczek, istotne jest, by nieco zmienić sposób ich malowania. Nie pokrywamy już szminką ust na całym obrysie. Należy malować je, bez dotykania kącików. Po oblizaniu ust kolor ładnie zostanie rozprowadzony.

Błąd numer 7. Podkład

Mniej znaczy więcej. Bardzo częstym błędem w makijażu po 50 jest nakładanie zbyt wiele kosmetyku i wybór zbyt ciężkiej formuły. Najlepsze są podkłady rozświetlające, liftingujące, które nałożymy nie tylko na skórę twarzy, ale również na szyję. Zbyt często w dojrzałym wieku podkład mocno się odcina od skóry szyi, tworząc dwie niezależne strefy, które nie wyglądają najlepiej.

Wybieraj podkłady nawilżające, które idealnie sprawdzają się w przypadku skóry dojrzałej.

Z wiekiem skóra staje się bledsza. Dlatego dobrym sposobem jest wymieszanie dobrze dobranego koloru z odrobiną ciemniejszego, by dodać cerze barw.

Błąd numer 8. Nakładanie różu

Istnieje jedna odgórna zasada mówiąca o tym, że róż nakładać należy na obszar wypukły policzków, powstały po uśmiechnięciu się. Jednak jeśli tak zrobimy w okolicy 50 urodzin i później możemy otrzymać efekt odwrotny od zamierzonego.

Jak nakładać róż? Uśmiechnij się i znajdź róg kości policzkowej, znajdujący się pod okiem. To właśnie w tym miejscu delikatnie nanieś róż. Kosmetyk nanoś delikatnie, by uzyskać naturalny efekt.

I gotowe. 🙂

A Ty, jakie błędy w makijażu cery dojrzałej popełniasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *