Zdrowie po 50

3 herbatki, które naprawdę warto pić

Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również to, co pijemy. I tak kluczowy wpływ na nasze zdrowie mają herbaty, które możemy w prosty sposób przygotować w domu czy w pracy. Oto 3 wybory doskonałe dla każdej kobiety!

Herbata z pokrzywy

Herbata z pokrzywy

Najlepszy naturalny sposób na piękny wygląd skóry, włosów i paznokci? Dla wielu jest to herbata z pokrzywy, która choć nie wszystkim smakuje, to ma ogromną moc.

Oprócz tego, że świetnie wpływa na wygląd, pomaga obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu, łagodzi ból i zmniejsza stany zapalne, które odpowiadają za wiele problemów zdrowotnych. Może być wskazana na alergię, anemię czy w okresach osłabienia. Działa detoksykująco, pomaga usunąć toksyny i zbędne produkty przemiany materii!

Może pomóc również w stanach zapalnych dróg moczowych i gdy istnieje problem z produkcją moczu, podnosząc go. Działa leczniczo na wiele zmian zapalnych skóry. Z uwagi na zwartość potasu pomaga ustabilizować poziom ciśnienia we krwi na dobrym poziomie –dlatego może być pomocna przy nadciśnieniu! Herbata z pokrzywy pomaga również ustabilizować poziom cukru we krwi, stąd może pomagać zachować szczupłą sylwetkę!

Nie nadaje się jednak dla każdego. Jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości co do jej zastosowania, warto skonsultować się z lekarzem.

Jak często pić herbatę z pokrzywy? Wystarczy jedna filiżanka dzienne.

Herbata z morwy białej

Warto zainteresować się herbatą z morwy białej. Morwa biała to roślina pochodząca z Chin. Obecnie rośnie w wielu regionach świata, także w Europie. Od dłuższego czasu wiadomo, że roślina ta ma pozytywny wpływ na zdrowie. Jej liście pomagają ustabilizować poziom cukru we krwi. Ta właściwość jest nieoceniona w przypadku osób mających problem z insulinoopornością, cierpiących z powodu cukrzycy, a także tych, którzy chcą się skutecznie odchudzać.

Jednak to nie wszystko. Morwa biała może wspomagać pracę serca i całego układu krwionośnego, a także chronić przed miażdżycą. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Jednak z uwagi na to, że ma dość silne właściwości i może wpływać na stosowane leki, warto przed jej zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Nie tylko liście morwy białej są wskazane dla osób zagrożonych cukrzycą, ale również owoce, które z jednej strony są bardzo słodkie, ale z drugiej blokują wchłanianie cukru z posiłków. Można je potraktować jako smaczną przekąskę.

Najkorzystniejsze może być picie herbaty z morwy białej. Jednak, żeby cieszyć się oczekiwanymi efektami należy spożywać morwę białą systematycznie, wyrabiając sobie nawyk picia herbaty z morwy. Najlepiej sięgać po herbatkę dwa razy dziennie.

Dodatkowy efekt, jaki może przynieść morwa to obniżenie zbyt wysokiego ciśnienia krwi, a także korekta wysokiego cholesterolu.

Zielona herbata

Zielona herbata to taka tajna broń, z którą nie należy się rozstawać. Ma po prostu zbyt wiele cennych właściwości do zaoferowania.

Zawiera polifenole i katechiny, które działają przeciwnowotworowo. Wykazuje też działanie przeciwmiażdżycowe. Pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Dzięki piciu zielonej herbaty możemy ustabilizować poziom cukru we krwi, dzięki temu zmniejszyć ochotę na słodkie przekąski i zadbać o odpowiednią wagę.

Zalet jest jeszcze więcej. Zielona herbata wspomaga pracę wątroby. Pita przed snem pomaga się zrelaksować i wyciszyć. W ciągu dnia z kolei dba o nasze dobre skupienie i zdolności zapamiętywania.

Wystarczy 2-3 filiżanek zielonej herbaty dziennie, żeby znacząco chronić się przed wpływem wolnych rodników, które odpowiedzialne są za wiele współczesnych chorób cywilizacyjnych. Jeśli chcemy, żeby herbata nas pobudziła, parzmy ją do 3 minut. Dłuższe parzenie do 6 minut sprawi, że zielona herbata będzie działała na nas relaksująco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *