Zdrowie po 50

Jak schudnąć z brzucha po 50?

Dodatkowe kilogramy nie dodają urody. Przeciwnie. Najczęściej dodają lat. Jednak przede wszystkim negatywnie wpływają na zdrowie. Jak sobie zatem z nimi radzić? Jak schudnąć z brzucha po 50?

Jak schudnąć z brzucha po 50?

Kluczowa jest dieta

Czy wiesz, że to, jak wyglądasz w 90% uzależnione jest od Twojej diety? Jesteś tym, co jesz.

Żeby schudnąć z brzucha, najważniejsze to zrezygnować ze słodyczy. Łatwe i trudne zarazem. Niestety nadmiar cukru odkłada się w postaci tłuszczu i najczęściej właśnie w okolicy brzucha. W ten sposób zwiększając ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym szczególnie groźnych dysfunkcji serca i układu krążenia. To niejedyne
zagrożenie. Nadmierne kilogramy źle wpływają na nasze kości, stawy, powodują ból i mogą wywoływać stany zapalne.

Dlatego tak istotne jest, żeby przyjrzeć się temu, co jemy. Posiłki powinny być mądrze skomponowane: kolorowe, przygotowane z lokalnych, sezonowych produktów. W dzisiejszym świecie nie jest łatwo o dobrą żywność. Jednak nadal można ją znaleźć, zamieniając ilość na jakość. Może wydawać się nam, że to bez sensu, po co przepłacać? Jednak bardzo szybko przekonamy się, że to się opłaca.

Będziemy zdrowsze, piękniejsze, rzadziej będziemy odwiedzać aptekę i w konsekwencji zaoszczędzimy nieporównywalnie więcej niż wydałyśmy na lepszej jakości żywność.

Jak schudnąć z brzucha po 50? Co jeść?

  • Przede wszystkim pić – co najmniej dwa litry wody dziennie.
  • Pić herbatkę z morwy białej, stabilizującą poziom cukru we krwi.
  • Stosować dietę bogatą w wartościowe białka – sięgać po mięso, ryby, nabiał, jajka, warzywa strączkowe. Nie zapominać o dobrym źródle tłuszczy – orzechów, wysokiej jakości olejów i oliwy.
  • Sięgaj po owoce i warzywa, będące doskonałym źródłem błonnika. Dzięki nim zyskasz przyjemną sytość, a dodatkowo usprawnisz trawienie oraz poprawisz usuwanie zbędnych produktów materii. Koniec z zaparciami!

Bardzo prosty sposób, jak schudnąć z brzucha?

Nie jedz nic, absolutnie nic po godzinie 18. Możesz też zrezygnować z kolacji. Doskonałe efekty przynosi post przerywany, który zakłada niejedzenie przez 16 godzin w trakcie doby! Osoby, które spróbowały podkreślają, że w ten sposób można zyskać więcej energii, poprawić nastrój i bardzo szybko zgubić nadmierne kilogramy!

Jest coś jeszcze. Zmień sposób jedzenia. Nie spiesz się podczas posiłku. Jedz powoli, dokładnie żuj. Niech to będzie czas dla Ciebie, kiedy możesz spokojnie spożywać posiłki, które Ci służą. Podejdź do tego rozsądnie! Skup się na tym, żeby czas posiłku był chwilą wyciszenia i przyjemności! Najlepiej jedz z innymi – to naprawdę pomaga, a według badań wzmacnia więzi. Osoby, z którymi jadamy, są przez nas lubiane. Tak, to proste!

Inne wskazówki

  •  najlepiej zrezygnować ze smażenia lub maksymalnie je ograniczyć,
  • unikać słodyczy,
  • nie jeść produktów wysoko przetworzonych,
  • uważać na alkohol,
  • zadać sobie pytanie – kiedy i dlaczego podjadasz, czy Twoim problemem nie są emocje, jedzenie pod wpływem złości, smutku, czy strachu?
  • zamienić złe nawyki na dobre. Gdy mamy ochotę na niezdrowe jedzenie, zjeść marchewkę, iść na spacer, skupić się na czymś innym.

Postaw na ćwiczenia aerobowe

Najlepiej schudnąć z brzucha, stawiając na aktywność fizyczną aerobową. Warto wybrać bieganie, pływanie, marsz. Coś, co będzie sprawiało nam radość i co bez większego trudu będziemy mogły powtarzać każdego dnia. Istotna jest
systematyczność!

Aktywność fizyczna powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Zbyt intensywna, męcząca może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Niestety odchudzanie, zwłaszcza z brzucha po 50 nie jest proste. Posiadanie płaskiego brzucha po pięćdziesiątce to nie jest łatwy cel. Jednak cierpliwość i determinacja
mogą naprawdę pomóc w jego osiągnięciu.

Brzuch po 50 – czy możesz mieć płaski brzuch?

Zwróć uwagę na stres

Niestety za szybkie tycie w obrębie brzucha odpowiada stres. Zbyt duży poziom hormonu stresu, kortyzolu, powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

To nie wszystko. Długotrwały stres, który nie ma ujścia utrudnia walkę z nadmiernymi kilogramami.

Stąd tak ważne, żeby znaleźć w życiu równowagę, nauczyć się zmniejszać poziom stresu, znaleźć swój sposób na relaks. Dla niektórych odpowiednia będzie joga, pilates, dla innych dobra książka, czy spacer z psem.

Jak schudnąć z brzucha po 50? Podsumowanie

Odpowiedź nie jest prosta. Nie wystarczy sama dieta, same ćwiczenia, czy zmiana nawyków. Potrzeba czegoś więcej. Zazwyczaj nadmierne kilogramy to skutki problemów emocjonalnych, lęków, stresów, smutku. Warto podejść do tematu wszechstronnie. I rozwiązać absolutnie każdy najmniejszy problem. Tylko takie drobiazgowe pochylenie się nad zagadnieniem może nas zaprowadzić do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *