Jak naprawdę wygląda kobieta po 50?

Jak naprawdę wygląda kobieta po 50? Dokładnie tak, jak chce. No może nie do końca, ale na pewno dużo w tym prawdy jest. Bo choć nie mamy wpływu na wszystko (nie oszukamy metryki), to w końcu przestaje nas to tak naprawdę obchodzić. Mamy to gdzieś. I z takim przekonaniem rośnie nasza siła. Dążymy bowiem do piękna, nie za wszelką cenę, ale z miłości do siebie. To pozwala naprawdę wiele zmienić. I czujemy się z tym fantastycznie! Prawda?

Młodość

W świecie, w którym piękna jest młodość – ukrywa się wszelkie oznaki upływającego czasu. Modelki się retuszuje, odchudza w programach komputerowych. Na zmarszczki i siwe włosy się nie patrzy. Liczy się tylko jedna wersja kobiety – młodej.

Na szczęście pomału to się zmienia. Okazuje się bowiem, że piękno ewoluuje. Wiele znanych osób wprost mówi o zmianie optyki, podkreślając, jak zmieniające się ciało wpłynęło na ich postrzeganie siebie. Są wśród nich takie, które mówią wprost – po 50, po 60 czuję się doskonale. Nigdy wcześniej nie czułam się równie pięknie. Jak to możliwe?

Obawy znikają. Dążysz do piękna. By dobrze się czuć. I to jest recepta na szczęście po 50.

jak naprawdę wygląda kobieta po 50

Dystans

Kobieta po 50 ma w końcu dystans – do zmarszczek, niedoskonałości, cellulitu, kilku zbędnych fałdek. Już nie miota się, niepewna siebie. Nie krytykuje nadmiernie, nie wyrzuca sobie tego, jak się zmieniła. Traktuje się z sympatią. Jak przyjaciółkę, a nie jak wroga.

Lubi swoje ciało, na pewno mniej się przejmuje tym, co w gruncie rzeczy nie ma znaczenia. Kiedyś by nie dała sobie żyć, zatruwałaby codzienność, wpadła w zły nastrój, a dzisiaj umie od tego się odciąć. Wybiera radość życia zamiast ciągłą walkę o doskonałość.

Dbać o siebie tak, ale nie za wszelką cenę i nie w szaleńczy sposób! Najważniejsze to mieć dystans.

Energia

Kobieta po 50 ma też energię do działania, dlatego w końcu może wyglądać tak, jak chce.

Bo jak wygląda naprawdę kobieta po 50?

  • może mieć figurę szczupłej nastolatki,
  • trochę więcej ciała,
  • twarz trzydziestolatki albo skórę, która zdradza ciężką przeszłość,
  • nosić kolorową odzież,
  • spodnie z dziurami,
  • krótkie sukienki,
  • eleganckie spodnie.

Może też wybierać berety i jesionki, a do tego ciepłe i długie spódnice. Nie ma reguły. Jedna kobieta po 50 wygląda “stosownie do wieku”, a inna jak dużo młodsza kobitka. Wiele zależy od szczęścia, genów…

Klasa, moda, odwaga

Różnimy się, jednak łączy nas jedno – doświadczenie.

Kobieta po 50 to zazwyczaj klasa sama w sobie. Poczucie smaku i umiejętność ubierania się tak, by wyrazić siebie.

Już wie, co jej służy, a w czym nie wygląda dobrze. Dzięki temu łączy odwagę i smak. A to najlepsze możliwe połączenie. Dlatego daje radę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *