Gdzie diabeł nie może, tam babę po 50 pośle

Istnieją fakty niezaprzeczalne.Jednym z nich jest teoria o sile, którą mają kobiety po 50. Chodzi o siłę, która rośnie wprost proporcjonalnie do poziomu bezradności, którego z wiekiem po prostu nie znosimy. Czyli im bardziej denerwuje nas rzeczywistość i im bardziej nam zależy, tym stajemy się bardziej bojowe. I zwyczajnie nie odpuszczamy. Choćby miała się lać krew, i tak dopniemy swojego. Oczywiście w sytuacjach kluczowych, istotnych dla nas samych. Każde inne bez wyrzutów sumienia olewamy. Wiemy, że nie ma sensu walczyć, krusząc kopii, tam, gdzie lepiej machnąć ręką. Bo szkoda czasu… Na szczęście dojrzałość ma tę zaletę, że bez problemu umiemy odróżnić jedną sytuację od drugiej.

Jak to się nie da załatwić? Że trudno jest? W żadnym razie. Nie ma mowy o załamywaniu rąk. Szkoda czasu na marudzenie. Daj, ja to zrobię. Tak, udało mi się.

Dowody, że kobieta po 50 da zawsze sobie radę?

siła kobiet po 50

 • Pięćdziesięciolatka jest w najlepszym okresie życia, mentalnie i emocjonalnie.
 • Ma ogromną szansę uwolnić się od strachu i zaakceptować to, co przynosi jej życie.
 • Kobieta po 50 jest mądra. Mądrość to nie to samo co wiedza, to nie zbiór suchych faktów, ale umiejętność korzystania ze zdobytego wcześniej doświadczenia.
 • Kobieta po 50 jest mistrzynią sztuki negocjacji. Umie powiedzieć „nie” i wie, co zrobić, by uzyskać to, czego pragnie.
 • Ma poczucie humoru i dystans. Umie śmiać się sama z siebie, a to naprawdę wiele ułatwia.
 • Jest szalenie odporna. Upadki są po to, żeby wstać, a przeszkody, aby stawać się jeszcze silniejszą.
 • Współczesna 50 latka walczy ze stereotypami, które chcą ją wbić w kategorię „dojrzałej pani”. Nie ubiera się jak jej matka. Nie wygląda jak pani po 80.
 • Nie udaje, że jest młodsza, ale wygląda najlepiej jak się da.
 • Kobieta po 50 nie boi się próbować nowych rzeczy i uczyć się czegoś, czego zawsze chciała.

Świat Ci mówi, że nie możesz? Bliscy z powątpiewaniem spoglądają i obawiają się Twojej porażki? Pokaż im, że możesz i to naprawdę wiele! Istnieje mnóstwo kobiet po 50, które osiągnęły rzeczy, których nigdy nie miały osiągnąć.Wystarczy, że Ci zależy i zrozumiesz, że masz przed sobą jeszcze wiele.

One thought on “Gdzie diabeł nie może, tam babę po 50 pośle

 • 4 sierpnia, 2019 o 7:34 pm
  Permalink

  Tatuażu nie zrobię, ale reszta to ja!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *