Życie rodzinne

Chcę być z tobą do końca. Najpiękniejsze wyznanie

Brakuje nam pozytywnych wzorców. Takich par, które się podziwia, gdy mają po 20 i po 80 lat. Zakochanych, wpatrzonych w siebie. Przyjaciół i kochanków. Trzymających się za dłonie, mimo zawieruch życia i upływu lat. Będących razem nie z przyzwyczajenia, ale z poczucia, że to odpowiednia osoba. „Codziennie na nowo ją wybieram. Nie muszę, ale chcę. I wiem, że wybieram dobrze. To największe szczęście mojego życia”. Bo gdy mówisz, że chcę z Tobą być do końca (i naprawdę tak czujesz), to jedno z najpiękniejszych wyznań miłości. Prawda?

Chcę być z tobą do końca

 

Łatwo być razem, gdy wszystko się układa

Jesteśmy młodzi, zdrowi, nie brakuje nam pieniędzy. Mamy wystarczająco czasu i energii. Bywa trudno, ale to jedynie krótkie zawieruchy, które nieco uatrakcyjniają codzienną sielankę. Wtedy jest łatwo być razem.

Dużo trudniej, gdy nadchodzą ciemne chmury i patrząc na nie, wiadomo, że czarne perspektywy pozostaną z nami na dłużej. Będzie lać i silnie wiać. Powieje chłodem i smutkiem. Słońca długo nie doświadczymy. Jak sobie wtedy poradzimy? Jak ze sobą wytrzymamy, gdy wszystko będzie irytować?

To jest wyzwanie. Gdy pojawiają się pokusy pójścia na skróty, ktoś inny się podoba, życie poza związek wydaje się łatwiejsze. Nie chcemy się już starać, męczyć, życie nas przerosło. Czujemy się słabe. Wtedy wytrwać nie jest łatwo.

Większość się poddaje. Nie wchodzi na kolejny etap związku.

Pokonać przeszkody i wzmocnić związek. Chcę się z Tobą być do końca

Długoletnie szczęśliwe związki to rzadkość.

Niewiele jest par, których nie rozczarowała codzienność, które mimo wielu prób, z optymizmem patrzy w przyszłość. Takich, które się lubią, akceptują i wspierają na każdym kroku. Nie często spotyka się pary, które cieszą się mocniejszym związkiem, po wielu życiowych zawieruchach. Takie, na które z przyjemnością się patrzy…Dające nadzieję, że będzie dobrze.

Bo dobrze mimo upływu lat:

  • Mieć o czym mówić i milczeć.
  • Razem się śmiać i razem płakać.
  • Tęsknić za sobą.
  • Być dla siebie wsparciem i inspiracją.
  • Pomagać sobie.
  • Być mimo wszystko.
  • Polegać i ufać.
  • Akceptować się.
  • Nie musieć być razem, ale chcieć…

Chcę się z Tobą być do końca

Patrzeć na swoje zmieniające ciało i kochać je. Widzieć coś więcej niż to, co nas otacza. Mądrze kochać, nie tracić namiętności i intymności. Wierzyć w lepsze jutro. Starać się ciągle na nowo. Być lepszą dla drugiej osoby i widzieć to samo po jego stronie. Bo gdy chcesz się z kimś zestarzeć, to już wiele. Gdy on pragnie tego samego i robi wszystko, by uczynić Wasze życie piękniejszym – to niesamowite, po prostu.

Przeczytaj – chcę się z tobą zestarzeć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *