Siemię lniane na menopauzę naprawdę działa?

To, że menopauza potrafi być dotkliwa wie każda kobieta, która miała okazję się z nią mierzyć. Jak walczyć z przykrymi dolegliwościami to natomiast nadal dylemat. Okazuje się, że sprawdzają się nie tylko klasyczne środki zapisywane przez lekarzy. Istnieją też naturalne metody, takie jak siemię lniane na menopauzę. Jak należy je stosować i jakich efektów można się spodziewać?

siemię lniane na menopauzę

Uniwersalne jak siemię lniane

Siemię lniane to nasiona lnu, uprawiane na szeroką skalę w latach 70-tych w Polsce. Przez wiele lat byliśmy liderem na świecie w uprawie lnu. Niestety w latach 90-tych to się zmieniło. Obecnie z powodu ponownego masowego zwrócenia się do naturalnych metod popyt na siemię lniane rośnie i produkcja w kraju również jest coraz większa, zarówno lnu złotego jak i brązowego.

Powodów jest całe mnóstwo. Siemię lniane ma zastosowanie w branży spożywczej, a także kosmetycznych. Składnik ten stosowany jest od środka (w formie nasion, czy oleju lnianego), a także od zewnątrz (w domowych kosmetykach, a także gotowych specyfików dostępnych w ofercie wielu producentów).

Siemię lniane to przede wszystkim wysokiej jakości źródło tłuszczu, przede wszystkim kwasy omega 3,6 i 9. Ziarna zawierają niewiele cukru, natomiast mnóstwo błonnika wspomagającego trawienie.

Wiele ostatnich wyników badań podkreśla także lecznicze właściwości siemienia. Wiadomo dzisiaj, że siemię lniane może minimalizować negatywne objawy menopauzy. Dlaczego?

Dlaczego siemię lniane działa na menopauzę?

Siemię lniane zawiera mnóstwo fitochemikaliów oraz przeciwutleniaczy. Zawiera mnóstwo lignanów lnianych, fitoestrogenów, które zamieniane są w jelitach w substancje działające podobnie do damskich hormonów.

Badanie z 2007 i 2015 roku wykazało, że spożywanie mielonego siemienia lnianego pozwala minimalizować negatywne objawy menopauzy, w tym przede wszystkim uderzeń gorąca.

Systematyczne stosowanie siemienia lnianego w formie zmielonej (1-2 łyżki na dzień) w okresie 3 miesięcy pozwoliło znacząco zmniejszyć objawy menopauzy. Pozwoliło znacząco podnieść jakość życia.

Nie wiesz, czy warto? Warto! Nic nie tracisz! A możesz zyskać

Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto stosować siemię lniane, to odpowiedź jest jedna. Warto. Z jednej strony to pokaźna bomba witaminowa, dostarczająca mnóstwo cennych składników, z drugiej ma potencjalnie wysokie właściwości wspomagające funkcjonowanie kobiecego ciała w okresie menopauzy.

Siemię lniane to jeden z najzdrowszych produktów na świecie!

One thought on “Siemię lniane na menopauzę naprawdę działa?

 • 9 maja, 2020 o 8:38 pm
  Permalink

  Dobry wieczór,
  Bardzo ciekawa informacja, nie wiedziałam o tym. Czytając ten artykuł właśnie uświadomiłam sobie, że odkąd jestem na wymuszonym przez koronawirus urlopie, uderzenia gorąca przestały mnie męczyć. Wcześniej tak strasznie mi dokuczały , że zdecydowałam się na plastry hormonalne przepisane przez lekarza. Co prawda pomogły, uderzenia zniknęły, lecz pojawił się problem z trądzikiem na twarzy i to bardzo silnym. Odrzucilam je natychmiast, a uderzenia wróciły po krótkim czasie.
  Jeśli , ale mam nadzieję, że się nie pojawią, skorzystam z siemienia.
  Pozdrawiam serdecznie. Ela

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *