Wyzwania

Plany na 2022 rok dla kobiety po 50? Oto one

Jak tam Wasze plany na nowy rok? Już je realizujecie, czy może postanowiłyście nie wyznaczać sobie żadnych celów? Ja mam prosty plan, o którym kilka słów poniżej. To są całkiem inne postanowienia niż dotychczas. A co, wolno mi…;)

 

1. Jeść to, co chcę z myślą o zdrowiu i samopoczuciu

Traktować swoje ciało z szacunkiem. Nie wrzucać w nie przypadkowych rzeczy, ale też nie katować się katorżniczymi dietami. Życie jest za krótkie na funkcjonowaniu z ciągłymi ograniczeniami w tle.

Czyli szarlotka tak, ale i sałata i jarmuż…

2. Tańczyć z radością i zwiedzać świat

Druga kwestia to ruszać się. Jednak nie z przymusu, ale z radości życia, z potrzeby wyrażenia swoich emocji.

Taka aktywność to sama przyjemność.  Potrzeba jednak trochę czasu, by znaleźć coś, co  naprawdę będzie nam  pasować. Na początek warto zacząć od tańczenia w trakcie gotowania zupy…;)

Zwiedzanie? Tak. Nie trzeba jechać daleko. Jest przecież tyle ciekawych, nieodkrytych miejsc niedaleko nas…

3. Kupować buty

Niekoniecznie wygodne, ale takie, które jak zakładasz, to robi Ci się gorąco. Nie, nie chodzi o uderzenia gorąca, ale przyjemną ekscytację na samą myśl, jak super wyglądasz…

4. Chodzić w piżamie

Ważny plan na 2022 rok to również zdecydowanie odpoczynek. Odpuszczenie presji i stresu. Postawienie na luz i swobodę. Noszenie luźnych rzeczy, patrzenie w niebo, liczenie gwiazd, wpatrywanie się w ogień w kominku lub gdy go nie mamy (ja nie mam), to organizowanie spontanicznych wypadów ze znajomymi, może być ognisko.

5. Nie próbować zasypiać

Kolejne ważne postanowienie to nie próbować zasypiać, gdy sen nie nadchodzi. Nie katować się myślami, że tak późno, ale nie mogę spać. Wstać, poczytać, odpuścić i znowu…nie zaprzątać sobie głowy bzdurami. Sen przyjdzie…choćby w środku pracy 😉

6. Olać rzeczy, w które się nie mieszczę

Było minęło. I nie rozpamiętywać, oddać, wyrzucić, odpuścić sobie. Zrobić miejsce w szafie.

7. Przytulać się do drzew i jeździć na rowerze

Zamiast siłowni spacer, z przyjaciółmi, ostatecznie z kijkami. 🙂 Do tego terapia przytulania się do drzew. I plan na później – jazda na rowerze, zawsze kiedy tylko się da.

8. Mieć czas na to, co naprawdę ważne

Celebrować piękne chwile, świętować sukcesy, zachwycać się życiem, otaczać się wartościowymi osobami…Zbierać piękne wspomnienia, niekoniecznie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *