Artykuł sponsorowanyZdrowie po 50

Co boli przy menopauzie i czy naprawdę musi boleć?

Niektóre kobiety co miesiąc przy okazji miesiączki mają kilka dni wyjęte z życia. Tak je boli…Inne funkcjonują normalnie i bez większego dyskomfortu. Od czego to zależy? Dlaczego niektóre z nas cierpią w okresie menopauzy, a inne wręcz kwitną, dojrzewając w najlepszym słowa tego znaczeniu? Co boli przy menopauzie i czy naprawdę musi boleć?

Co boli przy menopauzie

Artykuł sponsorowany we współpracy z producentem suplementu diety na menopauzę Femiflamax.

Czas próby

Menopauza to czas próby:

Nierzadko mocno miesza w naszym życiu. Sprawia, że spokój zamienia się w rozdrażnienie, stabilność w poczucie braku kontroli. Stajemy się zmęczone, zniechęcone i popadamy w apatię. Nie wierzymy w przyszłość i mamy poczucie beznadziei. Gdyby tego jeszcze było mało, nasze zmiany nastroju wpływają negatywnie na relacje, na tych,
których kochamy. I powodują namacalny ból.

Co boli przy menopauzie?

 • Mięśnie,
 • stawy,
 • głowa,
 • kręgosłup, plecy,
 • pojawia się swędzenie skóry,
 • ból i suchość pochwy,
 • pojawiają się obrzęki i opuchlizna,
 • rozdrażnienie, lęk, ataki paniki,
 • pojawia się parcie na pęcherz,
 • zaburzenia pamięci, spadek koncentracji.

Czy menopauza musi boleć?

Tak, jak miesiączka nie musi boleć, tak menopauza może być czasem spokoju. Brzmi absurdalnie? Zwłaszcza jeśli codziennie mierzysz się z horrorem uderzeń gorąca i niestabilnością wynikającą z rozdrażnienia? Tak. Jednak prawdą jest, że mamy duży wpływ na nasze samopoczucie w okresie menopauzy. I menopauza nie musi boleć.

Przede wszystkim możemy udać się do lekarza i zdecydować się na hormonalną terapię zastępczą. Możemy jednak działać inaczej.

Jak naturalnie wspomóc swój organizm?

Możemy wzmocnić ciało i umysł w okresie menopauzy, zwracając uwagę na to, co jemy.

Nasze posiłki powinny być starannie przemyślane – bogate w warzywa, dobre nasiona, zioła, ryby, mięso. Należy unikać cukru i produktów wysoko przetworzonych. Dobrze sięgać po produkty bogate w fitoestrogeny, działające podobnie jak estrogeny – soję, soczewicę, siemię lniane. Korzystać z siły ziół – pić herbatę z melisy, szałwii, morwy białej.

Nawadniać się wodą.

Należy zadbać o spokój ducha. Codziennie spacerować lub jeździć na rowerze, minimum przez pół godziny. Nauczyć się rozmawiać i milczeć. Nie angażować się w aktywności, które zabierają nam spokój. Znaleźć dobry sposób na stres, dbać o dobre relacje, otaczać się wartościowymi ludźmi. Od siły naszej psychiki naprawdę wiele zależy…

Darmowa akcja testowania Femiflamax

Wiele kobiet sięga po suplementy diety – witaminę D (na której niedobór cierpi miliony
Polaków), magnez.

Niektóre decydują się także na suplementy diety polecane kobietom w okresie menopauzy, na przykład Femiflamax.

Jeśli chcecie, możecie już dziś sprawdzić skuteczność Femiflamax i zamówić darmową 15 dniową kurację. Jedyne, co trzeba zrobić to wejść na stronę i zamówić próbki suplementu diety z niezawodną czerwoną koniczyną.

Uwaga, akcja dostępna jest tylko dla osób, które  nie otrzymały wcześniej darmowych próbek Femiflax.

https://lagodnamenopauza.pl/darmowa-probka

Zmień nastawienie

Okazuje się, że zmiana nastawienia do menopauzy – na bardziej naturalną i zachowanie spokoju pomaga przejść ją bez większych rewolucji. Nasza dbałość o siebie bardzo szybko procentuje. Pomaga zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Sprawia, że menopauza nie boli, bo nie musi boleć.

Jeden komentarz do “Co boli przy menopauzie i czy naprawdę musi boleć?

 • Tak dotyczą mnie wszystkie wymienione aspekty menopauzy, dlatego chciałbym przetestować proponowany środek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *