Co boli przy menopauzie i czy naprawdę musi boleć?
Niektóre kobiety co miesiąc przy okazji miesiączki mają kilka dni wyjęte z życia. Tak je boli…Inne funkcjonują normalnie i bez większego dyskomfortu. Od czego to zależy? Dlaczego niektóre z nas cierpią w okresie menopauzy, a inne wręcz kwitną, dojrzewając w najlepszym słowa tego znaczeniu? Co boli przy menopauzie i czy naprawdę musi boleć?
Artykuł sponsorowany we współpracy z producentem suplementu diety na menopauzę Femiflamax.
Czas próby
Menopauza to czas próby:
- dla naszej cierpliwości,
- siły,
- zdrowia,
- relacji.
Nierzadko mocno miesza w naszym życiu. Sprawia, że spokój zamienia się w rozdrażnienie, stabilność w poczucie braku kontroli. Stajemy się zmęczone, zniechęcone i popadamy w apatię. Nie wierzymy w przyszłość i mamy poczucie beznadziei. Gdyby tego jeszcze było mało, nasze zmiany nastroju wpływają negatywnie na relacje, na tych,
których kochamy. I powodują namacalny ból.
Co boli przy menopauzie?
- Mięśnie,
- stawy,
- głowa,
- kręgosłup, plecy,
- pojawia się swędzenie skóry,
- ból i suchość pochwy,
- pojawiają się obrzęki i opuchlizna,
- rozdrażnienie, lęk, ataki paniki,
- pojawia się parcie na pęcherz,
- zaburzenia pamięci, spadek koncentracji.
Czy menopauza musi boleć?
Tak, jak miesiączka nie musi boleć, tak menopauza może być czasem spokoju. Brzmi absurdalnie? Zwłaszcza jeśli codziennie mierzysz się z horrorem uderzeń gorąca i niestabilnością wynikającą z rozdrażnienia? Tak. Jednak prawdą jest, że mamy duży wpływ na nasze samopoczucie w okresie menopauzy. I menopauza nie musi boleć.
Przede wszystkim możemy udać się do lekarza i zdecydować się na hormonalną terapię zastępczą. Możemy jednak działać inaczej.
Jak naturalnie wspomóc swój organizm?
Możemy wzmocnić ciało i umysł w okresie menopauzy, zwracając uwagę na to, co jemy.
Nasze posiłki powinny być starannie przemyślane – bogate w warzywa, dobre nasiona, zioła, ryby, mięso. Należy unikać cukru i produktów wysoko przetworzonych. Dobrze sięgać po produkty bogate w fitoestrogeny, działające podobnie jak estrogeny – soję, soczewicę, siemię lniane. Korzystać z siły ziół – pić herbatę z melisy, szałwii, morwy białej.
Nawadniać się wodą.
Należy zadbać o spokój ducha. Codziennie spacerować lub jeździć na rowerze, minimum przez pół godziny. Nauczyć się rozmawiać i milczeć. Nie angażować się w aktywności, które zabierają nam spokój. Znaleźć dobry sposób na stres, dbać o dobre relacje, otaczać się wartościowymi ludźmi. Od siły naszej psychiki naprawdę wiele zależy…
Darmowa akcja testowania Femiflamax
Wiele kobiet sięga po suplementy diety – witaminę D (na której niedobór cierpi miliony
Polaków), magnez.
Niektóre decydują się także na suplementy diety polecane kobietom w okresie menopauzy, na przykład Femiflamax.
Jeśli chcecie, możecie już dziś sprawdzić skuteczność Femiflamax i zamówić darmową 15 dniową kurację. Jedyne, co trzeba zrobić to wejść na stronę i zamówić próbki suplementu diety z niezawodną czerwoną koniczyną.
Uwaga, akcja dostępna jest tylko dla osób, które nie otrzymały wcześniej darmowych próbek Femiflax.
https://lagodnamenopauza.pl/darmowa-probka
Zmień nastawienie
Okazuje się, że zmiana nastawienia do menopauzy – na bardziej naturalną i zachowanie spokoju pomaga przejść ją bez większych rewolucji. Nasza dbałość o siebie bardzo szybko procentuje. Pomaga zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie. Sprawia, że menopauza nie boli, bo nie musi boleć.
Tak dotyczą mnie wszystkie wymienione aspekty menopauzy, dlatego chciałbym przetestować proponowany środek