8 najgłupszych haseł, których usłyszałaś o swoim wieku

Ludzie mówią, gadają i nie przestają. A im masz więcej lat, tym mają więcej do powiedzenia na temat tego, co powinnaś robić i jak wyglądać. Oto 8 najgłupszych haseł, wskazanych przez Was, które usłyszałyście, a które odnoszą się do Waszego wieku. Też je znasz?

 

Powinnaś zachowywać się stosownie do wieku

Nasz hit. Stosownie do wieku to znaczy założyć burą jesionkę, spódnicę z owczej wełny, przyciasny beret i z melancholią spoglądać w dal lub najlepiej położyć się w trumnie i czekać na koniec.

Bo gdy cieszysz się za bardzo, źle. Jeśli za bardzo szalejesz, jeszcze gorzej. A spróbuj mieć bujne życie towarzyskie, to już w ogóle Cię skrytykują.

Trzeba się starzeć z godnością

Powiedziane z surową naganą, miną wiele znaczącą i spojrzeniem, które wymierza karę.

Jak na swój wiek dobrze wyglądasz

To ma być komplement? No chyba nie bardzo. Nie wiadomo, jak na niego reagować, śmiechem, płaczem, podziękować, czy przemilczeć. Jakieś pomysły?

To stwierdzenie znane jest też w wersji „a nie wyglądasz…”

Twój czas już minął

Na imprezy już nie chodzić. Nie uczyć się. Nie skupiać na sobie uwagi. Żadnych randek, związków, wyjazdów za daleko. Siedzieć i czekać na wnuki. Teraz jesteś dla następnego pokolenia. I ciesz się, że możesz pomóc.

Nie w tym wieku

W tym wieku się nie opłaca. Żadna operacja na kolano, żadne refundacje zębów. Daj sobie spokój. Już się nie opłaca.

Nie musisz się nudzić na emeryturze

Gdy masz 50+ lat, nie musisz się nudzić na emeryturze. Tylko gdzie tu do emerytury, no gdzie?

Powinnaś być już babcią

A nie 50 lat plus i dziecko małe. To nie czas na małe dzieci, tylko czas na wnuki, ewentualnie pomóc swoim starszym dzieciom. Kto by pomyślał być taką egoistką.

Nie wypada

Nie wypada mieć długich włosów, nosić kucyków, nie wypada chodzić na randki i mieć dziury w spodniach. Kto by pomyślał i co ludzie powiedzą? To chyba najgłupsze z najgłupszych haseł pod słońcem.

A Wy, co dodacie do tej listy?

One thought on “8 najgłupszych haseł, których usłyszałaś o swoim wieku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *