7 kroków, by zyskać energię po 50

Wraz z wiekiem często tracimy energię. Mamy mniej siły, szybciej się męczymy. Czy musi tak być? A może są sposoby, by zyskać energię? Tak. Oto one! 7 najważniejszych kroków!

Dbaj o odpowiednie nawodnienie

Czysta woda powinna stanowić Twoje podstawowe źródło płynów. Żadna kawa, nawet najsmaczniejsza, herbata, soki czy napoje gazowane, ale woda. To bardzo ważne, bo, według ekspertów, większość z nas jest odwodniona. Skutkiem tego są nie tylko bardziej widoczne zmarszczki, czy większe łaknienie, ale przede wszystkim uczucie zmęczenia.

Wystarczy systematycznie pić minimum 1,5 litra wody dziennie, by zauważyć różnicę.

Spaceruj

Każdego dnia spędzaj na spacerze minimum 30 minut. To czas, który wystarczy, by usprawnić krążenie i rozruszając mięśnie, dodać energii całemu ciału.

Nie chcesz spacerować? Tańcz, jeździj na rowerze lub pływaj. Spędzaj czas na aktywności, która sprawia Ci przyjemność.

Pamiętaj o kwasach omega 3

Czy wiesz, że mnóstwo dorosłych osób cierpi z powodu niedoborów kwasów omega 3? Niestety braki w tym zakresie często objawiają się w złym samopoczuciu i senności. Dlatego zadbaj o to, by co najmniej dwa razy w tygodniu w Twojej diecie pojawiły się ryby – łosoś, tuńczyk, okoń lub owoce morza. W wolnych chwilach chrup orzechy włoskie.

I magnezie

Czy wiesz, że większość osób narzekających na zmęczenie uważa, że za ten stan odpowiada współczesny wymagający styl życia? Tymczasem to tylko w niektórych sytuacjach prawda. W wielu przyczyna jest całkiem inna. Mianowicie powszechne niedobory magnezu.

Badania pokazują, że nawet połowa mieszkańców USA i Europy może nie dostarczać wystarczającej ilości magnezu. Niestety brak magnezu utrudnia zamianę żywności w energię i tworzenie białek z aminokwasów.

Jak uzupełnić niedobory magnezu? Chrupiąc orzechy włoskie, jedząc banany, soczewicę czy awokado.

A także o witaminie energii B12

Po 50 bardzo często cierpimy na niedobory witaminy B12, czego skutkiem jest zmęczenie i senność. Wśród dodatkowych objawów wymienia się duszność, zapominanie, spadek koncentracji i osłabienie. Witaminę B12 znajdziemy w rybach, nabiale i wołowinie.

Witamina B12 jest niezbędna do wytworzenia czerwonych krwinek, które niosą tlen.

Zadbaj o sen

Choć pisanie o tym, by zadbać o zdrowy sen po 50 może wydawać się przykrym żartem, to nie można ominąć tego punktu. Dobrej jakości sen ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie i decyduje o tym, czy o poranku czujemy się wyspani oraz czy następnego dnia mamy energię do działania.

Walcz ze stresem

Nadmierna senność oraz spadek energii może być skutkiem permanentnego stresu. Dlatego tak istotne jest nauczenie się, jak radzić sobie z napięciem. Każdego dnia należy znaleźć czas na odpoczynek.

Warto również przyjrzeć się swojemu otoczeniu. Niestety negatywne osoby, toksyczne i z problemami, często odbierają nam skutecznie energię. Żadna praca nad tym, by sytuację poprawić nie będzie wystarczająco skuteczna, gdy znajdą się obok osoby, które będą podcinać nam skrzydła.

Przeczytaj o największych zjadaczach energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *