Co powinna mieć w szafie każda kobieta po 50?

Nie brakuje artykułów na temat tego, co powinna mieć w szafie każda kobieta po 30, 40 i 50. Chociaż ta ostatnia, nasza grupa wiekowa, bywa nieco zapomniana i pomijana, to zdarza się, że pisze się również o niej.

Zazwyczaj jednak mówi się o kobietach po 50 raczej w kontekście, czego nie wypada i co zrobić, żeby wyglądać „stosownie do wieku”. To takie określenie klucz, którym żongluje się przy każdej możliwej okazji, z oczywistych powodów nielubiane. Bo z jakiej racji, ktoś ma nam coś narzucać, kierując się jedynie naszym wiekiem?

Dzisiaj postawmy sprawę jasno, raz na zawsze kończąc z ograniczeniami – co powinna mieć w szafie każda kobieta po 50? Odpowiedź, powiem już teraz, jest dość zaskakująca.

Mała czarna

W zestawieniach rzeczy, które każda kobieta powinna mieć – króluje mała czarna. Sukienka uniwersalna, prosta i dzięki dodatkom – mogąca przybierać różną formę. Idealna na wiele okazji.

Czy pasuje kobiecie po 50? Oczywiście. Choć dla wielu dojrzałych pań kolor czarny wydaje się zbyt pogrążający, to przecież nie ma reguły. Można mieć i małą czarną, a także małą żółtą, czerwoną i niebieską też. Do koloru i humoru.

W małej czarnej liczy się nie tylko kolor, ale też długość…
Zdarzają się komentarze, że w pewnym wieku trzeba zasłaniać kolana. Tak, tak, archaiczne i strasznie, ale nadal mają się dobrze. Nie trzeba pisać, że to bzdura. Dużo zależy od sylwetki oraz inydwidualnych potrzeb każdej z nas.

Szpilki (najlepiej czerwone)

Choć najwygodniejsze dla wielu są buty na niewielkim obcasie, to szpilkom nie da się odmówić szałowego wyglądu. To ten rodzaj obuwia, który odmienia – nasz wygląd, postawę, sposób chodzenia i myślenia o sobie.

Dlatego jeśli istnieją takie magicznie działające elementy ubioru, to dlaczego z nich nie korzystać?

Świetna bielizna

Nasza szuflada z bielizną najlepiej jeśli będzie piękna. Nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim pod kątem zgromadzonej bielizny.

Prawda jednak bywa brutalna. Nie zawsze mamy się czym pochwalić. Tymczasem warto zainwestować przynajmniej w 2-3 komplety na specjalne okazje, które pięknie będą leżeć, a jeszcze lepsze okażą się w trakcie ściągania.

co powinna mieć w szafie

Dżinsy z dziurami lub bez

Każda kobieta po 50…może mieć klasyczną lub mniej grzeczną wersję dżinsów. Dobrze dobrane spodnie do sylwetki sprawiają, że staje się ona bardziej ponętna.

Dżinsy mają coś w sobie, bo pasują każdemu. Ich szeroki wybór wzorów, kolorów i typów daje nieskończenie wiele możliwości.

Co powinna mieć w szafie każda kobieta po 50?

Prawda jest taka, że tworzenie list, co każda kobieta po 50 „powinna” jest z góry skazane na porażkę. Każda z nas jest inna i każda ma inne oczekiwania. Jedna lubi nosić sportowe obuwie, druga nie wyobraża sobie dnia bez szpilek. Są takie kobiety po 50, które na co dzień noszą sukienki i takie, które uwielbiają spodnie. I dobrze! W różnorodności tkwi nasza siła! 🙂

Dlatego wypada wszystko, nie musimy nic. To od nas zależy, co i jak będziemy nosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *