6 rzeczy, od których lepiej trzymać się z daleka po 50

Masz 50+ lat, choć czasami czujesz się na 25, innym razem na 70. O wieku niezmiennie przypominają Ci plecy i czasami kolana. Jednak to nic! Dużo bardziej Twój wiek determinuje to, co Ci nie służy. Oto 6 rzeczy, od których lepiej trzymać się z daleka. Z przymrużeniem oka – oczywiście i na poważnie też.

Trzymaj się od niej z daleka. Waga

Codzienne ważenie to dla jednych nawyk, dla innych katorga. Wchodzisz i złorzeczysz, wkurzasz się, dołujesz. I po co?

Wyrzuć wagę, zmień nawyki na zdrowsze i ciesz się życiem aktywnie. A to, czego nie lubisz – zmieni się na lepsze.

Lodówka

Kusi, uśmiecha się, zachęca i woła. Rano, w południe i wieczorem. Po przekąskę, śmieciowe jedzenie, dla zabicia nudy, by poradzić sobie ze stresem.

Popatrz na nią bez żalu i idź na dłuższy spacer.

Toksyczni ludzie

Zawsze trzymaj się z daleka od toksycznych osób. Oni wypiją z Ciebie wszystkie soki, pozbawią energii, zmęczą i wciągną w szarą otchłań. Pokonają Cię pesymizmem, przygnębieniem i poczuciem, że nic nie jest warte uwagi. Nie warto się uśmiechać, żyć i cieszyć.

Strzeż się tych, co chcą Cię wykorzystać i zmienić na swoją modłę, unikaj wilków w owczej skórze.

Zarozumiali smarkacze

Unikaj zarozumiałych smarkaczy. Zwłaszcza takich, którzy twierdzą, że wiedzą lepiej, jak powinnaś się zachowywać. Tak się wymądrzają, że aż dziw. Chyba nie mają świadomości, że za jakiś czas też będą “w tym wieku”. I też będą wtedy takimi zdecydowanymi strażnikami moralności i jedynego słusznego patentu na życie po 50?

Plotki

Choć bywa to bardzo kuszące, to branie udziału w plotkowaniu jest słabe. Powtarzanie plotek to rozsiewanie domysłów, przeinaczeń, szerzenie kłamstw. Niejedna plotka zniszczyła komuś życie, porządnie mieszając w życiu. Zamiast plotkować, dbaj o swoje życie, by było ciekawe, a plotki nie kusiły.

Głupkowate seriale i programy telewizyjne

Oglądanie telewizji i pochłanianie seriali bywa bardzo przyjemne. Niestety mocno uzależnia. I nawet się nie obejrzymy, gdy sensem naszego życia i odpoczynku jest codzienne wpatrywanie się w szklany ekran. To pozwala zabić czas, ale rzadko jest kreatywne…i zdrowe. Zazwyczaj rozleniwia, sprawia, że coraz mniej się nam chce.

Dlatego oglądać tak, ale…po ostrej selekcji i wybrania tego, co naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *