10 zdań, które mogą wiele zmienić, jeśli na to pozwolisz

Są prawdy, które otwierają oczy. Gdy weźmiemy sobie je do serca, właściwie wszystko się zmienia. Na początku w nas, a potem w świecie, który nas otacza. Nasze nastawienie, podejście ma siłę sprawczą. To nie czary, to fakty. Oto 10 zdań, które mają wielką siłę. Jeśli potraktujesz je tak, jak na to zasługują. Na serio. Bez lekceważenia.

  1. Eleanor Roosevelt: „Nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy bez Twojej zgody”. To fantastyczna wiadomość, prawda? Może zdarzyć się wiele, ale to my decydujemy, jak zareagujemy na daną sytuację. To my jesteśmy paniami swojego losu. To od nas wszystko zależy.
  2. Bycie potężnym to jak bycie damą, jeśli musisz mówić ludziom, że jesteś, to nie jesteś” Premier Margaret Thatcher. Prawda? To jak z naszą poczciwą “mućką”. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje. Ci, którzy wiele mówią, rzadko dotrzymują swoich obietnic. Najczęściej mniej znaczą niż ogłaszają wszem i wobec. I najistotniejsze – liczy się działanie.
  3. Szkoda, że nie wiedziałaś “wtedy”, co wiesz “teraz” jest bezcelowe. Bądź wdzięczna i szczęśliwa, że dotarłaś do “teraz”! To Twoje doświadczenie odpowiada za Twój sukces. To dzięki niemu jesteś mądrzejsza.
  4. Mój wiek nie określa mnie. Określa mnie chęć do życia i pasja. Możemy niemal wszystko. A to, co jest poza naszym zasięgiem, nie jest warte naszej uwagi. Zamiast narzekać, że na coś jest za późno, warto po prostu działać.
  5. Jesteśmy silnymi, niezależnymi pięknymi kobietami i powinnyśmy się wspierać i dbać o siebie nawzajem. Dlaczego zatem tak często ze sobą walczymy, krytykujemy? I kopiemy pod innymi dołki?
  6. Szczęście to nie dostawanie tego, czego się chce.. to pragnienie tego, co się ma… Warto zatem walczyć o lepsze jutro, ale być szczęśliwą już teraz. Nie czekać na “później”.
  7. W wieku 61 lat ustaliłam, że są 3 fazy życia. Pierwsza to pragnienie rzeczy. Druga – zdobycie tego. Trzecia – pozbywanie się rzeczy! Wniosek? To nie rzeczy są najważniejsze, ale…no właśnie co?  Relacje.
  8. „Kiedyś myślałam, że najgorszą rzeczą w życiu jest skończyć samotnie. Nie jest. Najgorszą rzeczą w życiu jest skończyć z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się samotny”. Robin Williams. Samotność w tłumie jest najgorsza.
  9. Nie oceniaj. Nie tłumacz się. Rób swoje. To najprostsza droga do sukcesu.
  10. Dbaj o siebie. Z pustego naczynia nikt nie naleje. Dlaczego zatem tak wiele kobiet uważa, że ich potrzeby są mniej ważne niż innych?

One thought on “10 zdań, które mogą wiele zmienić, jeśli na to pozwolisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *