Wyzwania

Szalony rocznik 65. To Twój?

Urodziłaś się w roku 65? No to coś Ci powiem – masz szczęście. Większe niż myślisz. Gwiazdy i szklana kula pokazują bowiem, że 1965 to jeden z najlepszych roczników. Dlatego nie siedź tak spokojnie, wykorzystaj to 🙂 Rocznik 65 zobowiązuje. Do dzieła!

Rok 1965 – ważne wydarzenia

W 1965 roku powołany został zespół Czerwone Gitary, który znany jest z takich przebojów, jak “Nigdy na świecie nie wie…” czy “Ciągle pada”. Na pewno umiesz zanucić te melodie…

Z ważnych dla wszystkich wydarzeń – wszedł w życie Kodeks karny i Kodeks rodzinny i opiekuńczy. 31 marca podjęto pierwszą próbę transplantacji nerki. To było wydarzenie. 

W grudniu 65 podpisano umowę na produkcję kultowego Fiata 125p, który bardzo szybko stał się obiektem marzeń milionów Polaków.  Premierę miał także film “Popioły” w reżyserii Andrzeja Wajdy. 30 maja można było z kolei obserwować całkowite zaćmienie Słońca.

Przeczytaj o wystrzałowym roczniku 77 i przebojowym 73. 

65 rocznik

Jak się żyło w latach 60-tych?

Lata późnego Gomułki to dla wielu Polaków czas szary, trudny, ale jednocześnie zmuszający do kreatywności i zaradności.

Pokolenie urodzone po wojnie ma już inny pogląd na rzeczywistość. Chce żyć lepiej, nowocześniej i wygodniej. W Polsce buduje się z wielkiej płyty. W domu najważniejsza jest meblościanka, fotel, tapczan, składane stoły, pawlacz. Nie można liczyć na luksusy. Odgórny przydzielony metraż sprawia, że rodzina czeroosobowa może liczyć maksymalnie na 40 metrów kwadratowych.

Mieszkania są ciasne, nieustawne, pokoje muszą pełnić różną funkcję. Kuchnia często nie ma okna. Liczy się wszystko to, co pozwala przetrwać w trudnych warunkach – meble wielofunkcyjne i sposoby na przechowywanie, które nie zabierają zbyt dużo miejsca.

Kobiety urodzone w 65 roku. Rocznik 65

Czas urodzenia zobowiązuje. Niejako nakreśla nam dalszy sposób życia.

Gdy rodzimy się w latach, w których trzeba żyć oszczędnie, wielu rzeczy brakuje, sporo innych nie da rady kupić, podchodzi się do rzeczywistości z pokorą. Jest się nieco nieufnym – “póki nie zobaczę, to nie uwierzę”. Jednocześnie ma się ogromny dar przedsiębiorczości i poradzenia sobie w każdej sytuacji.

Wiesz, że co by się nie działo, dasz radę. Umiesz pracować, gdy trzeba działać i cieszyć się, gdy jest czas na zabawę. Jesteś spontaniczna, radosna i nastawiona na działanie. Mało narzekasz, wiesz, że warto po prostu działać.

I dlatego masz szczęście. Bo masz potencjał. Gdy to sobie uświadomisz, możesz góry przenosić.

Znani urodzeni w 1965 roku

  • Edyta Bartosiewicz – piosenkarka
  • Agata Młynarska – dziennikarka
  • Beata Pawlikowska – podróżniczka
  • J.K. Rowling – pisarka, autorka “Harrego Pottera”
  • Ben Stiller – aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *