Mało znane sposoby na wysokie ciśnienie krwi

Zbyt wysokie ciśnienie krwi to problem nawet miliarda osób na całym świecie. Jak sobie z nim radzić? Oto mało znane sposoby na wysokie ciśnienie krwi.

1. Ograniczenie cukru i soli

Wiele osób żyje w przekonaniu, że za wysokie ciśnienie krwi odpowiada nadmiar soli w diecie, która powoduje obrzęki i zatrzymanie wody w organizmie. Tymczasem winna jest nie tylko sól, ale także, żeby nie napisać przede wszystkim – cukier. Naukowcy udowodnili, że wraz z każdym kawałkiem ciastka i każdą szklanką słodkiego napoju ciśnienie krwi rośnie. Dlatego osoby mające problem ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi powinny ograniczyć ilość cukru w diecie.

2. Picie wody gazowanej

O tym sposobie na zbyt wysokie ciśnienie krwi dowiedziałam się w stacji krwiodawstwa. Jeśli mamy tendencję do nadciśnienie, zamiast wody niegazowanej, warto sięgnąć po wodę z bąbelkami.

3. Jedzenie pistacji

Czy wiesz, że smaczne pistacje to genialny sposób na wysokie ciśnienie krwi? Udowodniono to aż w 21 klinicznych badaniach.

Pistacje dostarczają mnóstwo witamin C, E, fitosterole, białka i arganiny. Żeby skutecznie obniżały zbyt wysokie ciśnienie krwi, najlepiej wybierać je w wersji bez soli. Można znaleźć również pistacje w ciemnej, gorzkiej czekoladzie. Deserowa, dobrej jakości tabliczka, również ma korzystne właściwości w temacie obniżania ciśnienia krwi.

sposoby na wysokie ciśnienie krwi

4. Codziennie spaceruj

Jeżeli chcesz naprawdę skutecznie wspomóc pracę układu krążenia, codziennie znajdź czas na półgodzinny spacer, który poprawi pracę serca i pozwoli na poprawę życiowych parametrów. Nie musisz trenować, wybierać aktywności sportowych, naprawdę wystarczy zwykły spacer.

5. Dwa razy dziennie pij herbatkę z lipy

Herbatka z lipy jest bezpieczna i skuteczna, nie wchodzi w interakcję z ewentualnymi lekami na nadciśnienie. Stosowana przez dłuższy czas daje naprawdę dobre efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *