Zdrowie po 50

Olej z wiesiołka – najlepszy dla zdrowia i urody po 50

Olej z wiesiołka to prosty i naturalny sposób na leczenie i profilaktykę po 50. Pomaga zapobiegać cukrzycy, sprzyja dobremu trawieniu i zachowaniu odpowiedniego poziomu tłuszczu. Chroni przed alergią i astmą, wzmacnia ciało. Systematycznie stosowany może skutecznie zapobiegać przed rozrostem komórek nowotworowych. Obniża ciśnienie krwi i redukuje nieprzyjemne objawy menopauzy. Czego chcieć więcej? Tym bardziej, że wiesiołek jest łatwo dostępny i równie bezproblemowy w stosowaniu.

Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka i cenne kwasy

Olej z wiesiołka zawiera cenny kwas linolowy i gamma-linolenowy. Skutecznie wspomaga trawienie i chroni przed magazynowaniem tłuszczu. Dzięki niemu można uniknąć częstego w okresie menopauzy gromadzenia tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Jednak to nie jedyne skuteczne sposoby działania kwasów.

Kwas linolowy został okrzyknięty jednym z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu. Wszystko dlatego, że
oddziałuje na receptory PPAR, które znane są z tego, że spalają tłuszcz, a także podnoszą metabolizm glukozy.

Olej z wiesiołka na urodę

Kwas linolowy zawarty w oleju z wiesiołka ma również bardzo dobry wpływ na urodę. Pozwala spowolnić procesy starzenia skóry, a także zadbać o szybką regenerację uszkodzeń. Skutecznie nawilża i odżywia skórę. Może pomóc również młodym osobom borykającym się z problemem jakim jest trądzik.

Jednak to nie koniec zalet. Olej z wiesiołka może pomóc nam sobie poradzić z nadmiernym wypadaniem włosów w wieku dojrzałym. Doskonale wpływa na kondycję skóry głowy, chroni cebulki, zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych włosów.

Działanie przeciwzapalne

Olej z wiesiołka chroni przed wieloma chorobami, bo ma silne działanie przeciwzapalne, wszystko z uwagi na występujący w nim kwas gamma linolenowy (GLA). Jest to tłuszcz z rodziny omega 6.

Wykazano, że składnik ten pomaga w ograniczaniu wielu chorób przewlekłych: egzemy, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy reumatoidalnego zapalenia stawów.

Najwięcej GLA znajduje się w oleju z ogórecznika, z czarnej porzeczki i wiesiołka.

Przeciwbólowo

Olej z wiesiołka ma także działanie przeciwbólowe i przyspieszające regenerację ran. Wysoko oceniany jest w zakresie łagodzenia bóli reumatycznych. Działa zarówno leczniczo jak profilaktycznie. Pomaga w naprawie uszkodzonych tkanek i może wydłużyć sprawność w przypadku zdiagnozowania stanów
zapalnych stawów.

Działanie regulujące, przeciw objawom menopauzy

Olej z wiesiołka ma również działanie regulujące. Pomaga zmniejszyć napięcie przedmiesiączkowe oraz
przykre objawy menopauzy. W jaki sposób?

Poprzez regulację hormonów. Z jednej strony uspokaja, a z drugiej dodaje energii.

Dodatkowo może mieć korzystny wpływ na piersi, zmniejszać ich bolesność, a nawet ograniczać ryzyko powstania w ich obrębie torbieli.

Obniża ciśnienie krwi

Olej z wiesiołka to nie tylko cenne kwasy tłuszczowe, witamina E i F, ale również rozwiązanie wspomagające działanie układu krwionośnego, regulujące ciśnienie krwi i chroniące przed chorobami serca. Olej z wiesiołka może zapobiegać zawałom i udarom. Za sprawą prostaglandyn olej z wiesiołka nie tylko zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów, ale również reguluje działanie układu nerwowego.

Jak używać oleju z wiesiołka?

Olej z wiesiołka nie nadaje się do smażenia i gotowania. Może być spożywany tylko na zimno. Wystarczy jedna łyżka oleju dziennie, najlepiej rano, na czczo. Można również dodawać go do sałatek i koktajli spożywanych na zimno.

Nie zaleca się jednak spożywania oleju z wiesiołka w zbyt dużych ilościach (więcej niż łyżka na dzień). Znane są bowiem przypadki bólu brzucha czy głowy, które mogą być sygnałem nadmiernego spożycia. Po roku stosowania oleju z wiesiołka warto zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę.

Można stosować też olej zewnętrznie, aplikując go bezpośrednio na skórę twarzy, ale także na skórę włosów czy same włosy. Dlaczego? Ma on bowiem działanie ochronne i odżywcze, co istotne – nie zapycha, nie pogarsza kondycji skóry problematycznej.

Oleju z wiesiołka powinny unikać osoby z padaczką i ze skłonnością do krwawień. Ponadto olej z wiesiołka działa żółciopędnie, dlatego osobom z chorą wątrobą poleca się uważać na ten składnik. W razie wątpliwości przed włączeniem oleju do codziennego menu warto skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *