Jaki krem po 50?

Skóra po 50 potrzebuje potężnej dawki odżywienia. Jeśli dotąd tego nie robiłaś, powinnaś jej się szczególnie dokładnie przyjrzeć i zrozumieć jej potrzeby. Zrobisz to starannie i bez pośpiechu, a cera Ci podziękuje. Jej optymalne nawilżenie i wzmocnienie sprawi, że będzie wyglądała na młodszą i zdrowszą. Zniknie szarzyzna, brak wyrazu, a drobne linie wyraźnie zostaną spłycone. Jaki krem po 50 wybrać?

Jak szybko starzeje się skóra?

To, jak wygląda nasza twarz po 50 to wynik nie tylko szczęścia, genetycznych predyspozycji, na które mamy nikły wpływ, ale również stylu życia, o który możemy zadbać. Dlatego nie jest przesadą stwierdzenie, że mamy taką twarz po 50, na jaką sobie zasłużyłyśmy. Nieodpowiednia dieta, nadmiar stresu, palenie papierosów, opalanie, picie alkoholu, gwałtowne wahania wagi – to tylko nieliczne czynniki, które wpływają na szybsze starzenie.

Proces starzenia u jednych następuje wolniej, u drugiej szybciej. Nie sposób się od niego uwolnić. Jesteśmy skazani na to, że wraz z wiekiem nasza skóra będzie się wolniej regenerować, stanie się bardziej sucha, straci elastyczność. Jednak odpowiednimi metodami, możemy spowolnić ten proces!

jaki krem po 50

Jaki krem po 50?

Dobry krem po 50 powinien mieć odpowiednio skomponowany skład, który będzie pasował nie tylko do potrzeb skóry w pewnym wieku, ale również indywidualnych potrzeb danej osoby. Jedna z nas ma przecież skórę skłonną do podrażnień, inna boryka się z pękającymi naczynkami, jeszcze inna martwi się bardzo suchą cerą.

Mimo tych różnic, są pewne zasady uniwersalne, które warto mieć na uwadze.

Po pięćdziesiątce warto szukać kosmetyków, które będą zawierały koenzym Q10, pentapeptydy, retinoidy, witaminę C, AHA – substancje o udowodnionej skuteczność i silnym działaniu wspierającym działanie skóry dojrzałej.

Jednak uwaga, nawet najskuteczniejsze składniki, jeśli zostaną nieumiejętne połączone, mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego zasada – mniej znaczy lepiej – ma również zastosowanie w tym przypadku, szczególnie jeśli chcesz uniknąć podrażnień i bolesnego zaczerwienia skóry. Umiar i rozwaga są bardzo wskazane, bo pozwalają uniknąć zrobienia sobie krzywdy.

Nigdy nie łącz:

  • retinolu i witaminy C,
  • AHA lub beta-hydroksykwasy (BHA – kwas salicylowy)
  • witaminy C i AHA lub BHA lub niacynamidy (inaczej witamina B3)
  • AHA i BHA.

Rano i wieczorem

Jeśli chcesz naprawdę kompleksowo zadbać o skórę, możesz użyć serum z witaminą C rano, na przykład pod nawilżającym skórę krem z kwasem hialuronowym. Natomiast na noc warto nałożyć krem z retinolem.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa lub dopiero wprowadzasz dany składnik do pielęgnacji, spróbuj nakładać go 2-3 razy w tygodniu, nie częściej, by nie podrażnić skóry.

Jeśli na skórze pojawi się zaczerwienienie, to znak, że powstał stan zapalny. Odstaw kosmetyk, spróbuj do niego wrócić po jakimś czasie, jednak jeśli sytuacja się powtarza, zrezygnuj z niego.

Serum to nie krem

Serum nie jest środkiem nawilżającym. To skoncentrowana formuła, która ma za zadanie dostarczyć konkretnych składników, które mają wniknąć w głąb skóry i rozwiązać konkretne problemy. Dlatego serum nakłada się pod krem najlepiej na lekko wilgotną skórę. Następnie na skórę nałóż krem.

Używasz serum? Nie rezygnuj z kremu!

Pamiętaj o filtrach UV

Bardzo istotne, by wybrany krem posiadał filtr UV (UVA i UVB), optymalnie 30 SPF (jeśli ochrona jest niższa, przed wyjściem z domu powinnaś nałożyć dodatkowy krem z filtrem).

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo istotna, niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje słoneczna pogoda, czy niebo jest zachmurzone, a nawet pada deszcz. W każdą pogodę do naszej skóry docierają promienie UV, które są najważniejszym czynnikiem sprawiającym, że cera szybciej się starzeje. Zwróć uwagę, że promienie UVA przenikają nawet przez szybę, dlatego jeśli podróżujesz autem, ochrona przeciwsłoneczna też jest wskazana! Nie zapominaj o niej!

Krem z filtrem UV nakładamy na dzień, a na noc wybieramy bardziej odżywczą i skoncentrowaną formułę. Odrobiną kremu UV pokryj również dłonie. Dłonie bardzo szybko zdradzają wiek każdej kobiety, właśnie dlatego, że często o nich zapominamy przy codziennej pielęgnacji.

Nie przesadzaj z odchudzaniem

Chcesz wyglądać młodziej? Nie przejmuj się kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Dlaczego? W badaniu przeprowadzonym na bliźniakach udowodniono coś, co wielu z nas widzi gołymi oczami, kilka kilogramów więcej sprawia, że wyglądamy młodziej, a nadmierne odchudzanie bardzo szybko dodaje lat naszym twarzom.

Zapamiętaj:

  • Czasami mniej znaczy więcej. Dobierz kilka kosmetyków, ale postaw na te właściwe
  • Jeśli po danym kremie pojawia się zaczerwienienie, odstaw kosmetyk. Możesz spróbować do niego powrócić po jakimś czasie, ale gdy sytuacja się powtórzy, odpuść sobie.
  • To Ty znasz najlepiej swoją skórę. To, co służy koleżance nie musi pomagać Tobie i na odwrót.
  • Uważaj z nowymi kosmetykami, nakładaj je ostrożnie, sprawdzając reakcję skóry.
  • To, czy dany krem działa, możesz stwierdzić po kilku tygodniach stosowania. Daj mu czas.
  • Pamiętaj, że najskuteczniej urody dodaje uśmiech i pozytywne nastawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *