50 lat - Twoje szanse

Czego powinna spróbować każda kobieta po 50??

Życie jest piękne. Nigdy nie zapominajmy o tym. Nawet jeśli wszystko wydaje się nam już „stare” i oswojone, to istnieją jeszcze rzeczy, które warto powtarzać, do innych dobrze wrócić, a jeszcze inne odczarować. Czego powinna spróbować każda kobieta po 50? Przeczytaj!

summer drinks

 

  1. Leżenia do góry brzuchem od rana do wieczora. Dla niektórych kobiet to nie do pomyślenia. Nawet wyobrazić sobie trudno, takie nicnierobienie, oddawanie się słodkiemu lenistwu…Przecież to marnowanie czasu! Jednak tylko pozornie…. Każdy z nas potrzebuje czasu na relaks. Jednak nie takiego, w trakcie którego trzeba usługiwać innym, ale naprawdę odpoczynku dla siebie. To nam się zwyczajnie należy!
  2. Rozmowy przez całą noc z bliską osobą. O wszystkim i o niczym, śmiania się aż zacznie boleć brzuch. Po to, by spędzić miło czas, kogoś dobrze poznać czy w końcu po to, żeby następnego dnia spędzić noc całkiem inaczej. Nie na całonocnym rozmawianiu…ale…
  3. Powiedzieć bliskiej osobie, czego się nie akceptuje. Z odwagą i ze spokojem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, najwyższy czas odkryć w sobie asertywność. Zbudować poczucie własnej wartości, i dbać o swoje granice. O to, by nikt nie ważył się ich przekraczać.
  4. Zrobić coś szalonego. Przekłuć sobie pępek, zrobić tatuaż lub…nie myć naczyń danego dnia i pozwolić wykazać się innym. 😉
  5. Napisać list do bliskiej osoby. Może być nawet kilka listów, na papierze lub w wersji bardziej nowoczesnej, online. Jeśli chcesz, wybierz piękną papeterię, sięgnij po najlepsze wieczne pióro…I napisz drugiej osobie za co chciałabyś jej podziękować.
  6. Wyruszyć w podróż życia z najlepszą przyjaciółką lub sama – wiesz, co jest najcenniejsze? Wspomnienia. Nikt Ci ich nie odbierze. Dlatego zamiast odkładać podróżowanie ciągle w czasie, wybierz się w wymarzone miejsce. Zabierz ze sobą przyjaciółkę lub podejmij odważną, ale równie dobrą decyzję podróżowania solo.
  7. Kupić sobie coś, o czym od dawna marzyłaś. Tak, są inne wydatki, ale Ty też jesteś ważna. Zrób sobie prezent i pokaż, jak wiele dla siebie znaczysz.
  8. Zmienić się…Możesz to zrobić w specjalnym programie w telefonie, czy komórce. Po przymierzaj kolorowe peruki, zmień swój uśmiech, pobaw się motywami. A może za tymi eksperymentami pójdą realne decyzje urodowe?
  9. Popływać nago w jeziorze lub w morzu. Tak, to ekscytujące. Nie można porównać tego doświadczenia z niczym innym.
  10. Spędzić noc pod gołym niebem. Wybierz piękną, ciepłą noc. Zabierz ze sobą materac, śpiwór i zasypiaj, oglądając piękne, rozgwiarzdrzone niebo. Poczujesz się częścią przyrody, jak nigdy wcześniej.

4 komentarze do “Czego powinna spróbować każda kobieta po 50??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *