Czego oczekuje dojrzała kobieta?

Dojrzała kobieta nie boi się mieć wysokich oczekiwań. Wie, że ma do nich prawo. Jak również wie to, że inni mogą mieć je gdzieś. Wyjątkowo głęboko…gdzieś! I doskonale! Jej wysokie oczekiwania to test dla wszystkich tych, którzy poza namieszaniem w jej życiu, nie wnieśliby do jej codzienności niczego wartościowego. Lepiej niech odpadną na wstępie. I dadzą jej święty spokój. Czego zatem oczekuje dojrzała kobieta? Czego naprawdę pragnie? No czego?

Czego oczekuje dojrzała kobieta?
Man and woman at home smile and enjoy love relationship and friendship together. Cheerful adult people. Female with blonde curly hair and man with beard have fun and leisure time

Czego oczekuje dojrzała kobieta? Partnera, a nie balastu

Czego pragnie pięćdziesięciolatka?

Dojrzała kobieta nie potrzebuje partnera, by przeżyć. Doskonale sobie radzi sama. Chce kogoś wyjątkowego. Nie chce być ciągle mamuśką dla partnera, opiekunką, sprzątaczką i kucharką. Pragnie równorzędnego traktowania. Poziomu w życiowych wyborach, w tym poziomu w relacjach, poziomu – poniżej którego nie zejdzie.

Poziomu, a nie żenady

Dojrzała kobieta nie chce już żenady, przymusu robienia tego, co inni jej wmawiają. Chce wolności decydowania o sobie. Pragnie żyć pełną piersią na zasadach, które są dla niej ważne. Bez znaczenia, jak mocno skomplikowane i odklejone będą jej oczekiwania. Ma do nich prawo. Tak jak do odrzucania żenady, pustki i beznadziei.

Dojrzała kobieta oczekuje, że będzie kochana i doceniana. Dokładnie tak, jak na to zasługuje. Zna swoją wartość i nie ma zamiaru z niej rezygnować.

Dobrego życia

Czego oczekuje dojrzała kobieta? Dobrego życia. Nie chce już czekać, ciągle chodzić na trudne do zaakceptowania kompromisy, odrzucać swoich pragnień, rezygnować z marzeń dla dobra innych. Pragnie wieść życie takie, na jakie zasługuje. A że wymaga od siebie dużo, to i od innych pragnie równie sporo.

Pragnie dobrze się bawić. I mieć wokół siebie odpowiednie osoby.

Świętego spokoju

Dojrzała kobieta pragnie świętego spokoju. Bo na taki spokój zasługuje. Święty spokój to przekonanie, że jest się tam, gdzie chce się być. To poczucie, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nawet jeśli pojawiają się przeciwności losu, to istnieje przekonanie, że one są po coś. Dojrzała kobieta nie szarpie się już z tym, przyjmuje przeciwności losu ze spokojem. Bo wie, że wszystko jest po coś.

Chce być widoczna

Czego oczekuje dojrzała kobieta? Pragnie być widoczna i doceniana. Chce być też potrzebna. Pragnie, żeby ktoś ją dostrzegał. Widział jej zmiany, rozwój. Pragnie również, żeby ktoś na nią czekał, ktoś podał dłoń, przytulił, pocałował. Nie chce zniknąć wraz z wiekiem. Pragnie być kobietą, a nie postacią naznaczoną wiekiem, jak nierzadko spogląda społeczeństwo na kobietę dojrzałą.

Kobieta dojrzała chce być widzialna dla rodziny, bliskich i partnera. Pragnie być doceniana, traktowana w dobry sposób. Marzy o wspólnych podróżach, wyjazdach, spotkaniach – w większym lub mniejszym gronie. Nie chce, żeby wiek ją ograniczał.

Czego oczekuje dojrzała kobieta? Szacunku

Jest coś jeszcze. Dojrzała kobieta oczekuje, że będzie szanowana. Za to jaka jest i co robi. Pragnie pozostać wartościowa dla siebie i dla innych. To jej życiowy cel.

Zazwyczaj wiąże się to z rozwojem i z dążeniem do bycia coraz lepszą wersją siebie.

Dojrzała kobieta oczekuje, że będzie kochana i doceniana. Dokładnie tak, jak na to zasługuje. Zna swoją wartość i nie ma zamiaru z niej rezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *