Powiększanie biustu w okresie menopauzy?

Czy samoistne powiększanie biustu w okresie menopauzy to norma? A może to wynik rosnącej wagi? Jakie zmiany obserwują u siebie kobiety w tym szczególnym czasie i dlaczego często narzekają na ból piersi?

powiększanie biustu w okresie menopauzy

Zmiany w piersiach w okresie menopauzy

Menopauza wiele zmienia w życiu i ciele kobiety. Po pierwsze, jeśli oczywiście odpowiednio mądrze do niej podejdziemy, sprawia, że zyskujemy bardziej dojrzały pogląd na rzeczywistość. Dojrzewamy jako kobiety i wkraczamy z naszą kobiecością do bardziej duchowego wymiaru. Możemy stać się przewodniczkami i ogromnym wsparciem dla młodszych kobiet. Nienarzucającym się, ale dzielącym się radą, gdy inni jej potrzebują i gdy o nią poproszą.

Menopauza to nie tylko rewolucja w psychice i duszy, to również zmiany w całym ciele. Także w piersiach. Biust w tym czasie może stać się większy, dysproporcje między piersiami mogą rosnąć. Możesz zauważyć, że biust będzie sprawiał wrażenie grudkowatego. Jego struktura zmieniła się. Jeśli obawiasz się, że odpowiadają za to cysty, udaj się do lekarza. Systematyczne samobadania i kontrola u ginekologa pomaga szybko wykryć ewentualne niekorzystne zmiany i rozpocząć leczenie.

Okazuje się, że zmiany w piersiach w okresie menopauzy mogą sprawiać, że biust będzie bardziej tkliwy i wrażliwy. Może pojawiać się ból w dość zaskakujących momentach. To wszystko jest normą i stanowi konsekwencje zmienionej gospodarki hormonalnej.

Czy w okresie przekwitania mogą boleć piersi?

Bolesność piersi w innych niż dotychczas momentach cyklu miesiączkowego to jeden z objawów menopauzy. Zanim wkroczymy w okres przekwitania, kobiety doświadczają tkliwości piersi, jednak w pewnym określonym czasie. Zazwyczaj w drugiej fazie cyklu, przed menstruacją.

W okresie premimenopauzy tkliwość i ból mogą występować w każdym dniu cyklu. To dlatego, że podczas menopauzy dochodzi do zmian hormonalnych, prawdziwej burzy, która sprawia, że gromadzi się woda w piersiach i biust staje się bolesny i tkliwy w całkiem innych dniach niż dotychczas.

Ból sutków w okresie menopauzy

Pojawia się też ból sutków, który może martwić i motywować kobietę do udania się do lekarza. Oczywiście – zawsze warto skonsultować stan zdrowia u specjalisty. Jednak zazwyczaj ból sutków to objaw fizjologiczny.

Co Ci pomoże na ból sutków i ból piersi w okresie menopauzy? Warto wypróbować techniki relaksacyjne, masaż piersi. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w naprawdę dobry biustonosz, który będzie wygodny, bo dostosuje się do zmienionego biustu. Można również sięgnąć po kremy o działaniu przeciwbólowym i uśmierzającym dyskomfort. Kluczowe jest też dbanie o optymalne nawilżanie skóry.

Powiększanie biustu w okresie menopauzy

Gdy wkraczasz w menopauzę, Twoje piersi mogą rosnąć. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że zanika tkanka gruczołowa w biuście, a na jej miejscu pojawia się tłuszcz. Na skutek spadku poziomu estrogenu piersi stają się mniej gęste, mogą sprawiać wrażenie „pustych”. Zmienia się ich kształt i struktura. Możesz narzekać na to, że Twoje piersi nie wypełniają w ten sam sposób biustonosza, ich wygląd może mniej Ci się podobać.

Czy jest na to sposób? I tak i nie. Zmiany, jakich doświadczasz są naturalnym etapem. To wynik starzenia się organizmu. Możesz je nieco spowolnić, ćwicząc, wzmacniając mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie biustu. Kluczowe znaczenie ma też odżywianie. Bardzo ważne, by dbać o zdrową wagę i nie dopuszczać do nadmiernego tycia.

Niestety powiększanie biustu w okresie menopauzy to wynik spowolnionego metabolizmu i tycia na całej powierzchni ciała. Dbanie o siebie, modyfikacja menu, skupienie się na tym, by skutecznie radzić sobie ze stresem i zrozumieć mechanizm podjadania – pozwala rozwiązać problem z wieloma niekorzystnymi zmianami w okresie menopauzy u podstaw.

Czy w okresie menopauzy biust zawsze rośnie?

Wiele kobiet doświadcza zmian biustu w okresie menopauzy. Sporo zauważa, że zmienia się rozmiar na większy. Czy Ty też jesteś na to skazana? Niekoniecznie. Dużo zależy, czy w tym szczególnym czasie przytyjesz i co zrobisz, by zadbać o zdrową dobrze zbilansowaną dietę. Warto o to zabiegać, nie tylko dla wyglądu biustu, ale dla zdrowia.

Wygląd piersi, biust na menopauza, zmiany w menopauzie, powiększanie biustu w okresie menopauzy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *