Botoks czoła – czy to się opłaca?

Na początek pytanie rozstrzygające. Botoks czy botox? Okazuje się, że można używać tych form zamiennie. Botox to angielskie określenie często stosowane przez gabinety medycyny estetycznej, z kolei botoks to spolszczona wersja. Czym jest botoks czoła? Krótko pisząc, to zabieg odmładzający, spłaszczający zmarszczki na czole.

Niektórzy twierdzą, że po botoksie twarz wygląda jak maska, że można się od botoksu uzależnić. Są też zdania, że botoks bywa szkodliwy. Czy to prawda? Tak, w przypadku źle wykonanego zabiegu. Dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegu przez doświadczonego lekarza.

Metoda znana od lat

Botoks to już klasyczny produkt w świecie medycyny estetycznej. Stosowany jest od lat, a dokładnie od lat 70-tych ubiegłego wieku. Wykorzystuje właściwości toksyny botulinowej (typu A). Substancja ta zarejestrowana jest jako lek. Może być wykorzystywana także przez lekarza, na przykład w schorzeniach neurologicznych, leczeniu migren. Najczęściej botoks kojarzony jest jednak z medycyną estetyczną – nie tylko spłycaniem zmarszczek, ale także wyszczuplaniem twarzy.

Botoks nie wypełnia zmarszczek, ale ogranicza działanie niektórych mięśni twarzy.

Jak działa botoks? Celem jest zmniejszenie widoczności zmarszczek. Ten efekt uzyskuje się za sprawą zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a dokładniej ograniczeniu mimiki twarzy, poprzez rozluźnienie mięśni mimicznych.

botoks czoła

Problem czoła

Podobno wiek kobiety zdradzają dłonie, szyja…i czoło. Na czole możemy obserwować zmarszczki zaskoczenia, czyli pionowe linie, a także tak zwaną lwią zmarszczkę, czyli charakterystyczne linie pionowe. Niezależnie od typu zmarszczek, jakie mamy – na jeden i drugi rodzaj można stosować botoks.

Jak wygląda botoks czoła?

Zabieg jest prosty.

Na początku lekarz przeprowadza wywiad i wyklucza przeciwwskazania.

Następnie trzeba przygotować skórę, usunąć z niej makijaż, oczyścić ją.

Kolejno nanosi się na skórę określoną ilość jednostek botoksu i wstrzykuje lek za pomocą igły.

Zabieg jest stosunku prosty. Trwa około 15-30 minut. Po około 2 tygodniach należy udać się na kontrolę, by ewentualnie nanieść poprawki. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po około 3-4 dniach, a pełen efekt po 2 tygodniach.

Zabieg nie jest bolesny, zazwyczaj nie ma potrzeby użycia znieczulenia. Po botoksie zaleca się ograniczanie schylania przez 4 godziny, mniejszą aktywność danego dnia, a także unikanie dotykania i masowania miejsc po zabiegu.

Po botoksie czoła możemy się spodziewać zaczerwienienia, niewielkich siniaków a także lekkiego dyskomfortu skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt nie jest trwały. To, jak długo się utrzymuje zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Zazwyczaj można liczyć na to, że rezultat utrzyma się przez kilka do kilkunastu tygodni, średnio od 3 do 6 miesięcy. Efekt zabiegu, co ważne, wygasa powoli.

Zabieg oczywiście można powtarzać. Na tym samym obszarze nie częściej niż co 3 miesiące.

Czy można uzyskać naturalny efekt?

Trzeba pamiętać, że botoks może nieco zmieniać wygląd naszej twarzy. Ogranicza mimikę. Jednak dobrze wykonany zabieg nie pozwoli na uzyskanie “sztucznego efektu”. Mimo to dobrze wiedzieć, że ekspresja na twarzy będzie nieco inna niż przed zabiegiem.

Ważne, żeby mieć realistyczne oczekiwania. Botoks da dużo lepsze efekty w przypadku mniejszych i nieutrwalonych zmarszczek. Gdy zmarszczki są głębokie i długo nam towarzyszą efekt końcowy może być nieco gorszy.

Ile kosztuje botoks czoła?

Koszt zabiegu jest bardzo zróżnicowany. Uzależniony jest od cennika konkretnego gabinetu.

Zazwyczaj za botoks czoła musimy zapłacić od 500 do 900 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *