Wyzwania

Bądźmy dla siebie życzliwe! To wiele zmienia!

Bądźmy dla siebie życzliwe. To sporo zmienia i naprawdę niewiele kosztuje. Nie zawsze jest jednak proste – zwłaszcza dla ludzi sfrustrowanych i nieszczęśliwych. Dlatego jeśli Cię nie stać na życzliwość, zastanów się, dlaczego. Co się takiego wydarzyło, że życzliwość tak bardzo Ci nie pasuje.

Bądźmy dla siebie życzliwe! To wiele zmienia!

Życzliwość zmniejsza stres

Żyjemy w bardzo zabieganym świecie. Często jesteśmy zmęczone i zestresowane. Wtedy trudno uśmiechnąć się i okazać komuś sympatię. Zbyt często mierzymy się z frustracją i niezadowoleniem.

Tymczasem wyniki badań pokazują, że wystarczy zmusić się do uśmiechu, by dość szybko sprawić, że prawdziwy, szczery uśmiech zagości na naszej twarzy. Okazuje się bowiem, że nawet wymuszony uśmiech poprawia nasze samopoczucie, co może wydawać się nielogiczne, ale tak właśnie jest.

Dlatego wbrew sobie warto się uśmiechnąć. Wyjdzie być może krzywo, ale następnym razem jest duża szansa, że będzie lepiej.

Życzliwość sprawia, że zjednujemy sobie ludzi

Chcesz żeby ludzie Cię lubili i akceptowali? Spraw, żeby dobrze czuli się w Twoim towarzystwie. Ludzie właśnie to pamiętają. Mogą nie kojarzyć, o czym z tobą rozmawiali, a nawet jak wyglądasz. Jednak nawet po latach będą wiedziały, jak się przy tobie czuły.

Życzliwość sprawia, że jesteś lubiana. Masz obok siebie więcej uśmiechniętych, pozytywnych osób.

Życzliwość może poprawiać zdrowie

Osoby życzliwe są zdrowsze. Mają lepsze podejście do świata i do siebie. Szybciej wybaczają błędy, mniej skupiają się na problemach, traktując je jak wyzwania.

Uśmiechem i pozytywnym nastawieniem zarażają innych. Wiedzą, że będzie dobrze, a takie pozytywne podejście ułatwia im realizację celów. Działa jak samospełniająca się przepowiednia.

Badania pokazują, że osoby życzliwe są zdrowsze. Mają silniejszy układ immunologiczny, rzadziej chorują. Są pewniejsze siebie i wyraźnie szczęśliwsze.

Jako optymiści (bo najczęściej cechuje je również optymizm) żyją dłużej.

Życzliwość zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby autoimmunologiczne, ogranicza ryzyko rozwinięcia się cukrzycy. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, w tym serca.

Dlaczego nie chcesz być życzliwa?

Osoby, które nie potrafią być życzliwe najczęściej mają problem z sobą: z własnymi emocjami, życiem. Są rozczarowane i zmęczone.

Być może nie lubią siebie i świata. Brak gotowości na życzliwość powinna być dla nich informacją, z którą warto byłoby zrobić coś więcej.

Pomyśl…

  •  Gdy ktoś Cię drażni, zastanów się dlaczego.
  • Czy jego problem nie dotyka cię za bardzo.
  • Może jest tak naprawdę twoim problemem. Na zasadzie lustra?
  • Dlaczego właśnie to cię tak denerwuje.
  • Wiesz, że możesz zareagować inaczej. Możesz na przykład tym się w ogóle nie przejmować. Dlaczego zatem to tak bardzo trafia do Ciebie?

Życzliwość jest jak kwiat, który możemy podarować każdej spotkanej osobie. Uśmiechem, gestem, swoją postawą sprawiając, że życie stanie się przyjemniejsze.

Dla nas i dla innych. Będąc osobą życzliwą, nie robimy tego tylko dla siebie, ale również dla innych.

Dlatego bądźmy dla siebie życzliwe, a jest szansa, że po prostu będzie nam ze sobą milej. I nasz komfort życia wzrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *