3 najlepsze diety dla kobiet po 50

Odchudzanie po 50 to prawdziwe wyzwanie. Nie jest łatwo. Można jeść tak, jak zwykle i tyć. Czy jest na to sposób? Tak. I to wcale nie ten zamknięty w superpigułkach czy ukrytych w cud dietach, jak przekonują nas w głośnych kampaniach reklamowych. Droga do szczuplejszej sylwetki nie jest także superprosta i szybka, ale co najważniejsze – jest skuteczna i wolna od skutków ubocznych, a do tego zdrowa. Bo jesteś tym, co jesz. Oto 3 polecane diety dla kobiet po 50, które naprawdę działają.

3 najlepsze diety

Dieta zupowa dla kobiet po 50

Zupomania czyli odchudzanie z Moniką Honory to grupa, która skupia aż 179 tysięcy osób. O skuteczności odchudzania przy użyciu zup…- tak zwykłych poczciwych warzywnych zup – świadczą setki historii, tysiące komentarzy. Nikt tu nie sprzedaje cud środków, ani nie obiecuje pięknej przemiany, bez wyrzeczeń.

Co najważniejsze w przypadku zupomanii mówi się jednak nie tylko o odchudzania ciała, ale także o odchudzaniu duszy, czyli takiej zmianie podejścia do życia, która gwarantuje prawdziwą rewolucję na talerzu.

Jest też inna ważna informacja, odchudzanie poprzez jedzenie zup pozwala zachować sytość. Możesz sięgnąć po zupy sycące, ale nie tuczące, a także takie, które przygotujesz w kilka chwil. Łatwo i przyjemnie. To ważne, bo często rezygnujemy z odchudzania, bo zasady diety są zbyt wymagające, a my nie mamy tyle samozaparcia, czy mobilizacji.

Dieta Dash dla kobiet po 50

Druga dieta, której stosowanie warto rozważyć? To dieta Dash (zasady jej znajdziesz tutaj), która dobrze wpływa na serce i układ krążenia (pozwala obniżyć ciśnienie krwi). To dieta zdrowia.

Okazuje się bowiem, że choroby serca są główną przyczyną zgonów po 50. Co istotne również menopauza dramatycznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca.

Dieta Dash charakteryzuje się niską zawartością sodu, dostarcza sporo pokarmów bogatych w potas, magnez – wzmacniające serce i pozwalające obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Jeśli przechodzisz na dietę DASH, jesz głównie warzywa, owoce i nabiał, trochę produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych, orzechów, nasion. Wykluczone są słodycze, słone przekąski oraz czerwone mięso.

Dieta MIND

Niestety wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia demencji. Około 2/3 osób z chorobą Alzheimera, która jest najpowszechniejszą formą demencji, to kobiety. Dlatego tak wielu ekspertów zaleca, by już po 50 wprowadzić dietę, która z jednej strony dba o dobry wygląd, a z drugiej pozwala zadbać o zdrowie.

Dieta Mind (Mediterranean-DASH Intervention for neurodegenerative Delay) szczególnie korzystnie wpływa na układ nerwowy i mózg, chroni przed wieloma chorobami, które mogą się rozwinąć w trakcie starzenia się organizmu.

Łączy w sobie zasady diety śródziemnomorskiej (jednej z najzdrowszych na świecie) i diety Dash. Zakłada jedzenie pełnych ziaren, jagód, fasoli, roślin zielonych, tłustych ryb. Nie jest wskazane smażenie, czy spożywanie czerwonych ryb.

Zdrowy styl życia pozwala nie tylko schudnąć, korzystnie wpływa też na zdrowie. I o to właśnie chodzi! Żeby połączyć jedno z drugim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *