10 rzeczy, których nie mam ochoty robić po 50

Wiele osób próbuje nam mówić, co mamy robić w danym okresie życia. Pouczają nas, prawią morały, czasami niby żartują, a tak naprawdę próbują powiedzieć, jak mamy żyć. I to wcale nie zmienia się wraz z naszym wiekiem. Wydawać by się mogło, że dadzą spokój, niestety wcale się tak nie dzieje. Dlatego dzisiaj będzie przekornie, w formie protestu. Powiem nie o tym, co robić, a czego nie robić. Na co już nie mam ochoty poświęcać ani chwili dłużej. Mam prawo, przeżyłam pięćdziesiąt lat i w końcu przyszedł czas, by dojrzeć do tego, co trudne, a na co wcześniej nie miałam wystarczającej odwagi. Ku chwale…własnego dobrego samopoczucia i spokojnych nerwów.

nie mam ochoty

 1. Nie mam już ochoty spełniać czyichś oczekiwań. Nie będę czyjąś praczką, sprzątaczką, czy całodobową opiekunką…Teraz już wiem, że naprawdę muszę żyć swoim życiem. A porównywanie się do innych nic nie wnosi.
 2. Nie mam ochoty zabiegać o dobre zdanie na mój temat w wydaniu osób, na których mi tak naprawdę nie zależy.
 3. Nie mam ochoty słuchać jak niektórzy pie…głupoty, uśmiechać się i potakiwać głową. Bo to, że wielu nie wie, o czym mówi, to jasne
 4. Nie mam ochoty z pokorą stać i słuchać, jak inni mnie pouczają, bo wierzą, że wiedzą o mnie więcej niż ja sama.
 5. Nie mam ochoty uzmysławiać innym, że istnieje coś poza czubkiem ich nosa. Zamiast marnować czas na osoby, które nie zasługują na moją uwagę, po prostu bez cienia żalu opuszczam słabe towarzystwo.
 6. Nie mam ochoty ciągle gonić za lepszym jutrem, bez refleksji, że dzisiaj właśnie przemija. Nie ma sensu wpadać w skrajności. Jeśli żyjemy tak, że nie mamy czasu na życie, to cóż to za życie?
 7. Nie mam już ochoty być dla siebie niesprawiedliwą, zbyt wymagającą, z jednoczesnym traktowaniem innych z taryfą ulgową. Kochając siebie, dbam o siebie. Zacząć trzeba od siebie. Zawsze
 8. Nie mam już ochoty wyrzucać sobie błędów. Wcześniej miałam problem z wybaczaniem sobie. Żyłam w przekonaniu, że błędy nie powinny mi się zdarzać. Teraz wiem, że każde potknięcie uczy mnie więcej niż największy sukces.
 9. Nie mam ochoty odkładać w nieskończoność rzeczy, których pragnę. Nie ma lepszego czasu niż teraz. Idealnie nigdy nie będzie, a marzenia po prostu trzeba spełniać.
 10. Nie mam już ochoty żyć przeszłością, stale analizując, co zrobiłam dobrze, a co źle. Wierzę, że jeszcze mnóstwo przede mną. I kiedy, jak nie teraz?

7 thoughts on “10 rzeczy, których nie mam ochoty robić po 50

 • Kwiecień 10, 2019 at 10:19 am
  Permalink

  Mam nadzieję, że mając 60 też mogę od tego zacząć

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:19 am
  Permalink

  I szkoda , że innym to przeszkadza,abym żyła teraz dla siebie

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:23 am
  Permalink

  Święta prawda. Szkoda, że pięćdziesiąt lat musiało minąć żebym to zrozumiała

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:24 am
  Permalink

  Kochana , chyba wyszłaś do mojej głowy i zobaczyłeś moje myśli

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:24 am
  Permalink

  Dokładnie tak ..żyje

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:25 am
  Permalink

  Racja! Teraz dla nas tylko ta lepsza połowa žycia,,, do žycia

  Reply
 • Kwiecień 10, 2019 at 10:25 am
  Permalink

  Tekst ,10 rzeczy wydrukuję sobie i powieszę na lodówkę . Jest super

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *