Niehormonalna terapia menopauzy – czy to może działać?

Menopauza to wyzwanie. Wkurza jak mało co. Ta niestabilność emocjonalna, nagłe zmiany nastroju, uderzenia gorąca, poty, a następnie dreszcze, bezsenność, kłopoty z koncentracją, tak, jakby organizm stał się wrogiem i wystawiał bezustannie Twoją cierpliwość na próbę.

Nic dziwnego, że gdy pojawiają się objawy menopauzy, zaczynamy szukać metod, które mogłyby je wyciszyć. Najczęściej pada na hormonalną terapię zastępczą. Niestety leczenie hormonalne nie zawsze może być stosowane, zdarza się także, że powoduje wiele skutków ubocznych. Czy istnieje alternatywa?

Niewiele kobiet wie, że tak. Istnieje skuteczna alternatywa – niehormonalna terapia menopauzy, która może stać się świetną metodą dla pań, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą stosować hormonów.

niehormonalna terapia menopauzy

Naturalnie w menopauzę

Objawy menopauzy można minimalizować naturalnymi metodami – nosząc luźniejszą, przewiewną odzież, wykonaną z naturalnych tkanin, wietrząc pomieszczenia, w których się przebywa, unikając stresu, wypracowując w sobie większą wyrozumiałość do tego, co się zmienia i na co nie ma się wpływu.

Dodatkowo zaleca się kontrolowanie wagi ciała i stosowanie zbilansowanego, bogatego w warzywa jadłospisu. Istnieją wyniki badań potwierdzające, że gorzej menopauzę znoszą osoby z nadwagą. Wystarczy zmniejszenie wagi o 10%, by wyeliminować ryzyko wystąpienia negatywnych objawów menopauzy aż o 50%! Kusząca propozycja? Na pewno tak. Jednak nie zawsze skuteczna.

Powyższe metody są znane, ale niestety trudne w codziennej praktyce i nie zawsze skuteczne. Można bowiem zapobiegać przykrym objawom menopauzy, wierząc, że robimy wszystko tak, jak należy, a one i tak się pojawią.

I co wtedy?

Wskazana jest wizyta u lekarza.

Co jeszcze możesz zrobić?

Najczęściej gdy mówimy o menopauzie, lekarze proponują hormonalną terapię zastępczą/hormonalną terapię menopauzalną (HTM). Niestety nie zawsze jest ona wskazana. Nie wszystkie kobiety mogą ją stosować, w niektórych przypadkach powoduje ona przykre skutki uboczne. Coraz częściej kobiety starają się unikać hormonów dla zasady.

Ponad 30% kobiet z objawami menopauzy sięga po produkty pochodzenia roślinnego.

Alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej i fitohormonów są nowe niehormonalne terapie menopauzalne, a wśród nich nowość na rynku Femelis Meno. Jest to jedyny w Polsce niehormonalny preparat pochodzenia roślinnego, który zawiera opatentowany, standaryzowany wyciąg z pyłków i słupków kwiatowych oraz witaminę E, pełniącą funkcje przeciwutleniające (jedna tabletka tego preparatu zawiera 5 mg witaminy E, co odpowiada 42% dziennego zalecanego spożycia).

Ekstrakty z wyciągu PI 82– GC FEM podczas zaawansowanego technologicznie, opatentowanego procesu ekstrakcji zostają pozbawione alergenów zawartych w pyłkach kwiatowych. Dzięki temu produkt ten może być stosowany u kobiet z różnego typu alergiami.

Substancje czynne zawarte w preparacie Femelis Meno® nie wykazują żadnych hormonalnych mechanizmów działania charakterystycznych dla estrogenów ani fitoestrogenów.

Skuteczność FemelisMeno została potwierdzona podczas badań klinicznych przeprowadzonych na polskich pacjentkach.

Dla kogo niehormonalna terapia menopauzalna?

  • dla kobiet chcących naturalnie minimalizować przykre objawy menopauzy,
  • dla kobiet mających przeciwwskazania do stosowania środków hormonalnych – cierpiących z powodu źle kontrolowanego nadciśnienie tętniczego, po zawale, udarze, obarczonych wysokim ryzykiem choroby zakrzepowo-zatorowej,
  • dla kobiet cierpiących z powodu objawów niepożądanych terapii hormonalnej,

Bardzo ważnym argumentem dla stosowania niehormonalnej terapii menopauzalnej jest bezpieczeństwo stosowania, także bezpieczeństwo onkologiczne. Femelis Meno stanowi doskonałą alternatywę dla pacjentek, u których istnieje zdrowotne przeciwwskazanie do stosowanie estrogenów.

Jakie objawy minimalizuje niehormonalna terapia menopauzalna i Femelis Meno?

Badania kliniczne i testy na polskich pacjentkach wykazały, że zastosowanie Femelis Meno jest bardzo skuteczne. Minimalizuje negatywne objawy menopauzy takie jak uderzenia gorąca i potliwość, problemy ze snem i koncentracją, ale też – co istotne – poprawia jakość życia seksualnego.

Femelis Meno jest dostępny bez recepty w aptekach.

 

Femelis Meno to suplement diety dostępny w aptece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *