Zostawić siwe włosy czy farbować? Moda na srebrne fryzury

Przyjęło się sądzić, że siwe włosy trzeba ukrywać. Pojawiające się srebrne pasma należy zamalowywać co kilka tygodni przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. Coraz częściej jednak kobiety podejmują inną decyzję. Zamiast umawiać się na koloryzację włosów, pozostawiają fryzury takie, jak wymyśliła to natura – całkiem siwe. Dlaczego?

Siwe włosy są modne

Siwe włosy są w modzie. Paradoksalnie jednak nie przede wszystkim u kobiet, które mają je w prezencie od natury, ale wśród dwudziestolatek, które zaczną tracić naturalny kolor swoich włosów za kilka lat.

Siwe włosy wielu kobietom się po prostu podobają. Często na ten kolor farbują fryzury młode dziewczyny. Na srebrne włosy zdecydowały się także gwiazdy – Rihanna, Cara Delevingne i Lady Gaga. Trend na srebrne włosy ma swoją nazwę, to hype, niezmiennie modny od kilku lat.

Siwe włosy – to powód do dumy?

Nie brak kobiet, które nie farbują siwych włosów nie dlatego, że nie mają na to czasu, czy możliwości, ale z premedytacją, bo nie boją się starzenia.

siwe wlosy
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/277886239484204096/

Nie chcą żyć tak, jak wmawiają nam producenci, spece od marketingu, czy reklamy, sprawiający, że farbowanie włosów uznajemy za konieczność. Jest coraz więcej kobiet, które nie wstydzą się zmian w swoim ciele. Pozostawiają srebrną fryzurę jako symbol honoru, odwagi a nawet brawury. I co ciekawe, naprawdę dobrze na tym wychodzą, bo świetnie wyglądają w naturalnych siwych włosach!

Anne Kreamer, bizneswomen, w książce o znamiennym tytule „Going Grey” opisuje swoją transformację. Zauważa w niej moment, kiedy jej pofarbowany na brązowo „kask” zaczał mocno przeszkadzać. Postanowiła zostawić włosy takie, jak chce tego natura, wbrew opiniom, że w ten sposób będzie wyglądała na starą, zaniedbaną i niewzbudzającą zaufania w pracy kobietą. W konsekwencji przekonała się, że wszystkie te ostrzeżenia były bezpodstawne. I dzisiaj namawia do odważnych kroków również koleżanki.

Jayne Mayled założyła własną firmę White Hot Hair, która oferuje specjalistyczne kosmetyki do włosów srebrnych. Zauważa wzrost świadomości kobiet i coraz większy popyt na preparaty dedykowane paniom, które zdecydowały się zrezygnować z koloryzacji.

Czy musisz farbować włosy?

Proces siwienia postępuje stopniowo. Na początku zauważamy pojedyncze siwe włosy, być może nawet je wyrywamy, następnie siwych jest coraz więcej włosów: 20%, 40%, 50%… Proces siwienia zaczyna się około 30 roku życia, najczęściej gdy mamy 34 lata, do około 50-tki połowa włosów jest już siwa.

Gdy siwa jest niemal cała głowa możemy z konieczności tak, jak inne kobiety pokrywać je farbą co 3-5 tygodni. Możemy również pozostawić siwe włosy, jedynie rozjaśniając je w niektórych miejscach, tworząc w ten sposób wyrazisty kontrast.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *