Po 50 zaczynasz żyć na nowo!

Życie trwa od pierwszego do ostatniego oddechu. Czasami to szeroka i długa historia, innym razem krótka i wyboista droga. Nie każdemu dano po równo. Na przestrzeni mijanych lat jest coś, co jednak się zmienia, czego może doświadczyć każdy z nas, nawet jeśli żyje krótko, choć treściwie. To proste odkrycie, że życie zaskakuje i zmienia nas… samych, co z kolei daje całkiem nową perspektywę, która sprawia, że mamy wrażenie, że żyjemy od nowa. Po 50 przychodzi właśnie taki moment, by zacząć po raz kolejny, lepiej…

życie po 50

Nie chce już marnować czasu

Gdy mamy 20 lat, widzimy przed sobą bardzo długą perspektywę. Czasami miewamy wrażenie, że na zawsze pozostaniemy młode i w ogóle będziemy żyć wiecznie. Im więcej lat na karku, tym ta optymistyczna, ba, całkiem odrealniona wizja bardziej się zmienia. Świadomość rośnie, a oczy otwierają się coraz szerzej. Zwłaszcza wtedy, gdy żegnamy kolejne osoby…na cmentarzu.

Nie ma innej opcji, przychodzi szokujące otrzeźwienie – świadomość, że życie ma swój kres. Choć wydaje się nam, że zdążymy ze wszystkim, to jednak nie jest to prawda, możemy po prostu nie dać rady. I już teraz trzeba wybierać – to, co najważniejsze, ważne i najmniej istotne.

Jak nie teraz to kiedy?

I wtedy przychodzi ta myśl – trzeba działać już teraz. Nie czekać na później, na idealne warunki. Zacząć już teraz. Od siebie, czyli od tej osoby, która była do tej pory najczęściej gdzieś w cieniu, ignorowana, bo zawsze było coś ważniejszego….

Po 50 być może gdzieś tam strzyka, przychodzą choroby, energia może już nie ta, potrzeba więcej czasu na regenerację, ale to nie szkodzi. Gdy jest motywacja, to wszystkie przeszkody można przezwyciężyć.

Szczęście po 50 jest wyborem

Jest mnóstwo rzeczy, na które nie masz wpływu. Masz jednak wpływ na to, jak na nie zareagujesz. Od Twojej decyzji wiele zależy, ile zainwestujesz w swoje zdrowie, wewnętrzne bogactwo, komfort życia i radość.

Dlatego już dzisiaj:

  • wyeliminuj destrukcyjne nawyki,
  • inwestuj w siebie,
  • zadbaj o zdrowe odżywianie,
  • znajdź radość w aktywności fizycznej,
  • częściej się uśmiechaj,
  • inwestuj w doświadczenia nie w rzeczy, to daje większe szczęście,
  • nigdy nie zapominaj o pasjach,
  • myśl o przyszłości już dzisiaj, dbając o swoje ciało w mądry sposób, to pozwoli zapewnić sprawność na dłużej,
  • rób to, co Cię uszczęśliwia, ani się obejrzysz, kiedy poznasz nowych, interesujących ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *