Makijaż odmładzający po 50 – kilka ważnych zasad
Jak wykonać idealny makijaż odmładzający po 50? W gruncie rzeczy to nie takie proste, jak mogłoby się
wydawać. Poza tym żadne triki nie wystarczą, jeśli nie będziemy pamiętać o pewnej ważnej zasadzie. Starania o perfekcyjny wygląd powinnyśmy zacząć znacznie wcześniej niż z chwilą, kiedy nakładamy podkład na twarz. Klucz do sukcesu, tym bardziej znaczący, im więcej mamy lat, to odpowiednie przygotowanie skóry twarzy i…szyi (o której zbyt często zapominamy). Oto jak powinien wyglądać makijaż odmładzający po 50.
Peeling i dobre nawilżenie
Klucz do dobrego makijażu to odpowiednie przygotowanie skóry. Powinnyśmy zacząć od dobrego peelingu, który pozwoli usunąć martwe komórki skóry i pomoże wyrównać koloryt skóry. Peeling powinien być dobrze dobrany, zbyt mocny może podrażnić skórę. Najlepiej wykonać peeling dzień wcześniej, wieczorem, przed położeniem się spać.
Należy pamiętać:
- że skóra wraz z wiekiem staje się cieńsza,
- bardziej delikatna,
- podatna na uszkodzenia,
- poszarzała,
- możemy mieć problemy z przebarwieniami.
Dlatego kluczowa jest kompleksowa pielęgnacja.
Czasami domowy peeling to za mało i wskazany staje się peeling chemiczny lub inny zabieg w salonie.
Oprócz dobrego peelingu należy zadbać o optymalne nawilżenie. To krok, który decyduje o ostatecznym efekcie wizualnym makijażu.
Skończyć z przyzwyczajeniami
Czasami popełniamy błąd związany z przyzwyczajeniami. Okazuje się, że raz nauczone, jak się malować, powtarzamy znane ruchy przez lata…. A to błąd. Bo z jednej strony należy rewidować swoją wiedzę, z
drugiej skóra na różnych etapach potrzebuje różnego typu pielęgnacji. Z czasem po prostu trzeba inaczej się malować, bo nasz wygląd tego zwyczajnie wymaga.
Poza tym zmienia się wiedza na temat pielęgnacji. Producenci oferują coraz nowsze, udoskonalone kosmetyki. Dzięki temu można za pośrednictwem kolorówki osiągnąć dużo lepsze efekty niż kiedykolwiek wcześniej.
Kosmetyki kolorowe nie tylko poprawiają dzisiaj wygląd, ale coraz częściej również pielęgnują, a nawet leczą (gdy to dermokosmetyki).
Podstawowe zasady: makijaż odmładzający po 50
- Makijaż nakładamy na dobrze oczyszczoną skórę.
- Kluczowe jest dokładne umycie i nawilżanie skóry.
- Przed nałożeniem makijażu, zwłaszcza jeśli mamy jeszcze czas, warto wykonać masaż skóry twarzy i szyi.
- Podkład powinien być lekki i nawilżający. Ciężkie, kryjące kosmetyki mogą dodawać lat.
- Kluczowy w odmładzającym makijażu jest makijaż oka. Często po 50 mamy problem z opadającą powieką. Jednak i na to jest sposób. Należy nałożyć jasne cienie na powieki, w zewnętrznym kąciku ciemniejsze. Nieco więcej możemy poszaleć na górnej powiece. Generalnie stosujemy zasadę, by wybierać jasne cienie.
- Jaki kolor cieni do powiek wybrać? Na całą powiekę dobieramy delikatne, klasyczne odcienie, które nie będą się znacząco wyróżniać. Natomiast w kąciku nakładamy bardziej zdecydowany kolor – ciemną zieleń, grafit, granat. Żeby oczy były mocniejsze i prezentowały się jako bardziej wyraziste, warto podkreślić też dolna powiekę.
- Ukrywamy cienie pod oczami, które mocno postarzają i zmniejszają atrakcyjność oczu. Do ich usunięcia należy użyć dobrego korektora. W tym obszarze warto stosować kosmetyki rozświetlające, maksymalnie dobrze dobrane do naturalnego koloru skóry.
- W ogóle szczególnie dużo czasu powinnyśmy poświęcić na dobór kolorów makijażu. Podkład musi być dokładnie dobrany do koloru cery. Uwaga – niektóre kosmetyki kolorowe ciemnieją pod wpływem noszenia. Lepszym wyborem jest nałożenie delikatnie jaśniejszego podkładu niż o ton ciemniejszego. Pamiętaj, by nanieść podkład również na szyję!
- Uważaj z ilością używanych kosmetyków. Mniej znaczy więcej. Zbyt duża ilość podkładu będzie zbierać się w zmarszczkach i tym samym dodawać lat.
- Niestety źle może wyglądać mocno matowe wykończenie makijażu, które również może postarzać oraz skupiać spojrzenie na każdej zmarszczce.
- Po 50 warto zaprzyjaźnić się ze szminką. Niech będzie to kosmetyk, który optycznie powiększy usta. Lepsze okazują się jasne kolory. Ciemne natomiast mogą nadawać zbyt surowego wyrazu. Oczywiście jednak dużo zależy od konkretnego koloru. W tym temacie jest sporo wyjątków.
- Dobrze też skorygować nieco kształt brwi. Często w dojrzałym wieku brwi nam opadają, co pogłębia smutki obraz twarzy. Dobrze nieco nadrysować brwi, by nieco podnieść opadającą brew.
- Wykańczamy makijaż pudrem rozświetlającym. Nakładamy go dodatkowo na wystające obszary – środek czoła, nos oraz brodę. Możemy nanieść typowy rozświetlacz na górny obszar nad oczami.
Zadbaj o dobrą kolejność
Najpierw oczyszczamy twarz.
Następnie nakładamy serum do twarzy, po nim krem. Do zachowania optymalnego nawilżenia kluczowe
są kosmetyki z kwasem hialuronowym, a także retinol, który pomaga wygładzić zmarszczki i działa odmładzająco. Nie zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej. Dobre kremy posiadają w składzie filtry
UV!
Czekamy do całkowitego wchłonięcia kosmetyków pielęgnacyjnych. Kolejno nakładamy podkład, korektor i puder. Następne kroki to róż, rozświetlacz, cienie na powieki, tusz do rzęs oraz malowanie ust.
Warto przy tym nie tylko skupiać się na makijażu, ale przede wszystkim na zdrowym trybie życia. Dobrze
jeść, sięgać po różnorodne produkty spożywcze, nie zapominać o warzywach i owocach, unikać śmieciowego jedzenia, dbać o odpowiednie nawodnienie. Kluczowa jest optymalna ilość niezbędnych witamin i minerałów. To zapewni nam zdrową skórę, którą będzie dużo łatwiej pomalować.
Makijaż, makijaż po 50, jak przygotować makijaż po 50, jak malować się po 50, makijaż odmładzający
po 50
Jak powinien wyglądać makijaż odmładzający po 50? O czym pamiętać? Jakich błędów nie popełniać?
Koniecznie przeczytaj!