Jak zachowuje się mężczyzna, który tęskni?

Mężczyzna, który tęskni to taki, którego wszystkie potrzeby nie są zaspokojone. Pragnie bliskości, towarzystwa, większej ilości czasu razem, ale ich nie otrzymuje. Z różnych powodów. W efekcie reaguje rozmaicie. Czasami jest zwyczajnie wkurzony, innym razem zmotywowany, by działać. Może dążyć do bycia razem. Czasami spokojnie i taktycznie lub wprost przeciwnie – natrętnie i w sposób trudny do wytrzymania. Od czego to zależy? Jak zachowuje się mężczyzna, który tęskni?

Jak zachowuje się mężczyzna, który tęskni?

Jak zachowuje się mężczyzna, który tęskni? Dzwoni

Mężczyzna, który tęskni szuka kontaktu. To zrozumiałe. Najczęściej po prostu dzwoni, wysyła wiadomości. Jednak gdy to nie daje upragnionego efektu, to szuka innych sposobów dojścia. Może na przykład pojechać w miejsce, w którym jest jego ukochana. I zrobić jej niespodziankę. Kwiaty, prezenty, zainteresowanie…to wszystko staje się normą.

Nie przepuści żadnej okazji, by się spotkać. Nawet jeśli dane zachowanie miałoby być uważane za nieracjonalne, nie zrezygnuje z niego. Może jechać dwieście kilometrów po to, by wypić z ukochaną kawę i pobyć razem przez godzinę. To nie będzie objaw szaleństwa, w żaden sposób nie będzie postrzegane irracjonalnie. Przeciwnie – będzie odbierane jako coś oczywistego. On po prostu nie może inaczej!

Tęsknota, która jest dojmująca, nie daje o sobie zapomnieć. Nie daje spokoju. I zwyczajnie trzeba coś z nią zrobić. Dlatego tęskniący mężczyzna robi i to dużo. Dzwoni, dowiaduje się, przyjeżdża, spędza czas aktywnie, choćby na wspólnym byciu, pomaganiu.

Jest zazdrosny

To ciekawe, że od tęsknoty blisko do zazdrości. Stęskniony mężczyzna może próbować dbać o swoje w dość zaskakujący sposób. Może uważać, że czas poświęcany dla innych jest jego czasem. I może być o ten czas zazdrosny.

Bywa, że staje się szczególnie wrażliwy na to, jak spędza czas jego ukochana. Bywa, że jest przewrażliwiony, gniewa się, a nawet awanturuje! Zdarza się, że jest totalnie nieprzewidywalny. Oczywiście nie zawsze, jednak gdy jego osobowość ma ku takim zachowaniu skłonność, to po prostu tak się dzieje.

Niektórzy, a to dość toksyczne zachowania, obrażają się, milczą, pokazują swoje niezadowolenie brakiem kontaktu. Wszystko po to, by wymusić reakcję ze strony kobiety. Jeśli się na to dana kobieta złapie, może być pewna, że podobne sytuacje będą się powtarzać.

Kreatywny

Stęskniony mężczyzna bywa kreatywny. Często zaskakuje niesamowitymi pomysłami spędzania razem czasu.

Jest też dobrze zorganizowany. Umie uwijać się z robotą w taki sposób, by mieć czas dla bliskiej osoby. Staje się wtedy bardziej twórczy, lepiej umie rozwiązać codzienne problemy, wszystko po to, by uzyskać swój cel – więcej czasu we dwoje.

Jak zachowuje się stęskniony mężczyzna?

Gdy tęsknimy, cierpimy. Ludzie w obliczu dotkliwych sytuacji zachowują się rozmaicie. Raz lepiej, raz gorzej. Dużo zależy od naszego temperamentu, charakteru oraz wcześniejszych doświadczeń. I tak też jest w przypadku zakochanego mężczyzny. Jeden będzie spokojny, cierpliwy. Drugi będzie dążył do kontaktu za wszelką cenę. Jeszcze inny pokaże swoją mroczną, toksyczną twarz. Nie ma tu większych zaskoczeń. Mężczyzna, który cierpi, tęskni zachowuje się na wiele różnych sposobów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *