Jak odmłodzić szyję? Bo jeśli Ci na tym zależy…
Mówi się, że nic tak nie zdradza wieku kobiety jak dłonie…i szyja. To patrząc na te obszary na ciele, możemy szybko ocenić liczbę minionych wiosen. To nie zawsze dobra wiadomość. Niektórym osobom to po prostu przeszkadza. Zatem jak odmłodzić szyję? Co zrobić, żeby wyglądała korzystniej?
O szyi często zapominamy, bywa, że wcale na nią nie patrzymy. Teraz zasłaniamy maseczkami, apaszkami, a zimą nosimy golfy.
Dlaczego pojawiają się zmarszczki na szyi?
Starzenie to naturalny proces postępujący wraz z wiekiem. Dotyczy wszystkich obszarów na skórze, także szyi. Jego tempo może być przyspieszone na skutek pewnych czynników zewnętrznych takich, jak:
- nagłe zmiany wagi ciała, tycie, chudnięcie,
- efektem tego pierwszego jest gromadzenie tłuszczu w obrębie podbródka, a także rozciągnięcie skóry,
wraz z wiekiem skóry staje się cieńsza, bardziej podatna na uszkodzenia, sucha, - mięśnie tracą na sile, rozciągają się i słabnie ich napięcie, pojawia się tak zwana „indycza szyja”,
- z wiekiem też spada ilość kolagenu i elastyny.
O czym warto pamiętać?
Najlepsza jest profilaktyka. Zasada obowiązuje także w tym przypadku, dlatego tak istotne jest, by codziennie nawilżać skórę, dbając o jej kondycję. Zarówno zewnętrznie, jak i od środka (zwracając uwagę na optymalne nawodnienie ciała).
Kluczowe jest systematyczne złuszczanie naskórka, poprzez stosowanie peelingów. I niemniej ważne – nakładanie kremów z filtrami UV, które chronią skórę przed negatywnym wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego. Uszkodzenia, które mogą następować w jej strukturze na skutek działania promieni słonecznych mogą być kluczowe w procesie przedwczesnego starzenia.
Jak odmłodzić szyję?
Jeszcze niedawno jedyną skuteczną metodą odmładzania szyi była chirurgia. Obecnie specjaliści wskazują, że rozwiązań jest dużo więcej, a wygładzanie powierzchni skóry może być skuteczniejsze niż kiedykolwiek.
Można stosować kosmetyki miejscowe, na przykład serum, które zawierają składniki wzmacniające skórę i pozwalające na szybką odbudowę jej powierzchni. Za pośrednictwem prostych zabiegów, np. ostrzykiwania można dostarczyć do skóry szyi peptydów, przeciwutleniaczy, witamin, a także mocniejszych składników aktywnych.
- Botoks na szyję – znaczące efekty w odmładzaniu skóry przynoszą zabiegi z botoksem. Botoks zmiękcza skórę i wypełnia zmarszczki. Niestety może powodować wiele skutków ubocznych takich, jak zaczerwienienie, siniaki, podrażnienie.
- Kwas hialuronowy na szyję – z jednej strony wypełnia ubytki, a z drugiej stymuluje skórę do odbudowy. Pozwala odbudować skórę, zapobiegając dalszym zmianom.
- Radiofrekwencja mikroigłowa – poprzez mikronakłuwanie stymuluje się skórę do odbudowy na całej jej powierzchni – od naskórka aż do głębokie warstwy skóry. W ten sposób można uzyskać efekt gładszej i odżywionej skóry.
- Laserowe odmładzanie skóry – pomaga ujędrnić i wygładzić powierzchnię skóry. Może być przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych, jak również przy użyciu nowoczesnego urządzenia w domu.
- Odmładzanie szyi intensywnym światłem pulsacyjnym (IPL) – urządzenie poprawia teksturę i odcień koloru skóry. Powtarzanie zabiegów kilkakrotnie może dawać bardzo dobre efekty.
- Aktywizacja skóry szyi kolagenem – iniekcja kolagenem poprawia elastyczność skóry, zagęszcza ją, wygładza. Działa też rozjaśniająco.
To oczywiście nie wszystkie możliwe zabiegi. Jest ich znacznie więcej. Powyżej znajdują się te najbardziej popularne, oceniane jako najskuteczniejsze.
Co możesz zrobić dla swojej skóry w domu?
- Smaruj na noc szyję kremem z retinolem, to jeden z podstawowych sposobów o wysokiej skuteczności, który wzmacnia powierzchnię i chroni przed zmianami.
- Wykonuj masaż skóry szyi, co pobudzi ją i przyspieszy regenerację. Możesz użyć do tego celu akcesoriów służących do masażu.
- Ampułki to skoncentrowane substancje aktywne, które nałożone na skórę wzmacniają ją i pobudzają do odbudowy.
- Stosuj zrównoważoną, dobrze zbilansowaną dietę, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu.