Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy?

Nie chcesz osłabiać włosów farbami? Koloryzacja w salonach fryzjerskich to nie dla Ciebie? Być może zainteresujesz się naturalnymi metodami. Nie są one tak skuteczne, jak rozwiązania chemiczne, jednak dla wielu kobiet godne uwagi. Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy?

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? Kawa

Jednym z najpopularniejszych metod na przyciemnienie siwych włosów jest użycie kawy. Nie jest to może najwygodniejszy sposób, ale wyjątkowo skuteczny. Powtarzany systematycznie raz w miesiącu pozwala uzyskać dobry efekt.

Parzymy mocną czarną kawę. Myjemy włosy, spłukujemy i wycieramy. Następnie albo polewamy włosy kawą albo wkładamy głowę do miski z zaparzoną kawą. Po polaniu kawą włosów należy odczekać parę minut. Czynność można powtórzyć, czekając aż esencja wniknie we włosy. Na koniec myjemy włosy drugi raz i nakładamy odżywkę.

jak naturalnie przyciemnić siwe włosy

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? Herbata

Trochę słabiej niż kawa działa czarna herbata. Daje ona dość nietrwały efekt, dlatego zabieg trzeba powtarzać raz w tygodniu. Jednak naturalne działanie i ochrona włosów przed syntetycznymi składnikami są na tyle kuszące, że wiele osób decyduje się spróbować.

Metoda jest podobna do tej powyżej. Parzymy dwie torebki herbaty w większym kubku. Czekamy wystarczająco długo, by uzyskać mocny napar. Następnie po ostygnięciu polewamy roztworem włosy i pozostawiamy na nim przez kilkanaście minut, czekając aż mieszanina wniknie we włosy.Kolejno myjemy tradycyjnie szamponem i nakładamy odżywkę.

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? Orzechy

Do przyciemniania włosów dobrze sprawdzą się również orzechy włoskie.

Łupiemy kilka orzechów, wrzucamy jadalną część i skorupki do garnka z wrzącą wodą i gotujemy około 20 minut. Gdy wywar lekko przestygnie polewamy nim włosy. Najlepiej poprosić drugą osobę o pomoc. Gdy włosy przeschną, po około 30 minutach myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę.

Można użyć również gotowych liści z orzechów włoskich (do nabycia w aptekach i sklepach zielarskich). Liście gotujemy kilka minut i płuczemy włosy uzyskanym wywarem.

Jednak uwaga! Płukanki orzechowe mocno brudzą dłonie i ręczniki. Warto założyć rękawice ochronne. Efekt, jaki dają jest wyjątkowo trwały!

Jak naturalnie przyciemnić włosy? Szałwia

Szałwia lekarska jest niezastąpiona w każdym domu. Ma mnóstwo zastosowań. Jednym z nich jest bezpieczne, naturalne przyciemnianie włosów.

Do gotującej się wody wrzucamy pół szklanki szałwii, krótko gotujemy. Wyłączamy gaz i odstawiamy na około 7-8 godzin. Następnie przecedzamy i polewamy roztworem włosy. Czekamy około 15-20 minut i myjemy słowy szamponem.

Szałwię nakładamy na włosy raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *