Gdy jesteś w tym wieku….

Gdy jesteś w “TYM” wieku z naciskiem na “TYM”, to jest ciekawie. Jedni mówią, że powinnaś zachowywać się stosownie do wieku (TEGO wieku), inni mają to gdzieś, bo stajesz się dla nich niewidzialną. Kto by tam sobie głowę pięćdziesięciolatką. Przecież wiadomo, że siedzi w domu i dzierga na drutach berety.

A co jeśli nie?

Jeśli wcale wiek ją nie ogranicza, a staje się dla niej wyzwaniem? Czasem przełomowym?

Gdy jesteś po 50, to mocno wypada

Najbardziej ograniczające słowa to nie wypada.

To wyrażenie wytrych ciągnące Cię w dół. Gdy się temu bliżej przyjrzeć, całkiem pozbawione sensu. Bo kto ma decydować, co wypada, a czego nie. I dlaczego zdanie tej osoby mamy traktować jako wyrocznię?

Czy nie wypada, bo trzeba żyć tak, jak inni? Robić to, co wszyscy? A co jeśli nie jesteś jak wszyscy i nie musisz myśleć tak, jak “każdy”?

Prosta recepta to porzucić głupie słowa, pozbyć się stereotypów i przeżyć swoje życie najlepiej, jak potrafimy.

Gdy jesteś w tym wieku, to czas na spełnianie marzeń

Mówią, że jeśli jesteś w określonym wieku, to już koniec. Nie ma szans, możliwości, wystarczająco czasu. Narzekają i argumentują. A czas mija. I zabiera Ci szansę na to, by być szczęśliwą już teraz.

Gdy jesteś w tym wieku, to mówią, że jest za późno:

  • by poznać miłość życia,
  • tańczyć na stole,
  • opalać się topless,
  • pić szampana, oglądając wschód słońca,
  • wyjechać daleko stąd,
  • zmienić zawód,
  • nauczyć się czegoś nowego,
  • iść na studia,
  • zmienić całkowicie swoje życie.

To nie jest prawda.

W tym wieku możesz mieć sporo energii, mnóstwo wolnego czasu, wiele marzeń do spełnienia, miejsc do zobaczenia, aktywności do przeżycia. W tym wieku nagość jest wyzwalająca, a przyjemność we dwoje jedyna w swoim rodzaju. Jesteś w końcu wolna i nieskrępowana. Kochasz siebie i swoje ciało. Nie wstydzisz się, dużo częściej robisz to, co chcesz, a nie to, co musisz.

Śmiejesz się w twarz głupocie i ignorujesz malkontentów.

W tym wieku bycie samą jest kojące, a nie tak jak niektórzy mówią – ograniczające. Zachody słońca są szczególnie piękne, a świergot ptaków wyjątkowo melodyjny. Doceniasz drobne codzienne radości. Uwielbiasz ciszę i inspirujące rozmowy.  “W tym wieku” to określenie – motywacja, a nie wymówka. Wszystko zależy od Ciebie – co wybierzesz i na co będziesz miała odwagę. Jednych to przeraża, a innych motywuje. A Ty, co wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *