Olejek z czarnuszki na włosy – wypróbuj koniecznie!

Olejek z czarnuszki na włosy to sprawdzony sposób na porost włosów, stworzony do pielęgnacji skóry głowy.  W wielu przypadkach stanowi sprawdzony sposób w walce z łysieniem u kobiet. Wspomaga wzrost na przerzedzonych obszarach skóry głowy. Jest w 100% naturalny i bezpieczny, a do tego bardzo skuteczny, dlatego warto go stosować! Systematyczna terapia może zdziałać naprawdę wiele!

Jak działa olejek z czarnuszki na włosy?

Olejek z czarnuszki powstaje z czarnuszki (czarnuszki siewnej, czarnuszka sativa). Za sprawą wysokiej zawartości tymochinonu przywraca naturalny cykl wzrostu włosów, zwiększa zagęszczenie, wspomaga wzrost włosów na całej powierzchni skóry głowy.

Tymochinon to silny środek przeciwhistaminowy, który przepisywany jest przede wszystkim osobom cierpiącym z powodu łysienia, co istotne wykazano, że bardzo silnie wspomaga wzrost włosów. Dlatego kobiety cierpiące na utratę włosów z powodów hormonalnych mogą skorzystać na jego działaniu.

Jak używać olejku z czarnuszki na włosy?

Do celów kosmetycznych używa się w 100% czystego, nierafinowanego, tłoczonego na zimno olejku z czarnuszki.

Należy połączyć olejek z czarnuszki z olejkiem kokosowym lub oliwką, sam olejek z czarnuszki może być zbyt mocny. Ze względu na ten fakt łączymy te dwa składniki w stosunku 1:1, na przykład wybierając 1 łyżkę oleju z czarnuszki i 1 łyżkę oleju kokosowego i dokładnie je mieszając. Tak powstała mikstura po kilku sekundach jest gotowa do użycia.

Nakładamy na skórę głowy, wmasowując okrężnymi ruchami, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc z przerzedzonymi włosami. Pozostawiamy na skórze głowy przez 30 minut. Następnie zmywamy włosy tak jak zwykle.

olej z czarnuszki na włosy

Jaki efekt otrzymamy?

Olejek z czarnuszki:

  • zmniejsza stan zapalny,
  • działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwutleniająco,
  • zmniejsza nadmierne łuszczenie,
  • stymuluje wzrost włosów,
  • sprawia, że stają się one miękkie, nawilżone, lśniące i zdrowe,
  • walczy z nadwrażliwością,
  • wspomaga walkę z łupieżem,
  • wspomaga utrzymanie nawilżonej skóry głowy.

Po zastosowaniu olejku z czarnuszki na włosy stają się one zdecydowanie ładniejsze, bardziej lśniące, a skóra głowy lepiej odżywiona.

Badanie z 2013 roku potwierdziło skuteczność działania czarnuszki na włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *