„Mam 55 lat i też nie chce mi się pracować….na 500 plus” LIST

„Gdyby świat był idealny, byłoby dla każdego: policjanta, nauczyciela, pielęgniarki i emeryta. Jednak niestety nie jest idealnie i pieniędzy brakuje dla uczciwie pracujących. Tymczasem jest ich całkiem sporo dla osób, które z bycia rodzicem zrobili sobie zawód.

Nie chodzą do pracy, nie mają ambicji, by zarabiać, sięgają po świadczenia. Te pieniądze nie pochodzą z próżni, one są wyciągane z kieszeni innych pracujących osób. Także mojej. Mam 55 lat. Nie pobieram świadczeń. Pracuję i też mi jest ciężko.

Wściekam się, gdy widzę, że rodzina z piątką dzieci żyje jak pączki w maśle. On nie pracuje, ona też nie. Żyją i mają się świetnie. Śmieją się w twarz osobom takim, jak ja, odpowiedzialnym, pracującym, niekradnącym. Według nich – naiwnych. Bo zamiast leżeć i pachnieć, wstaję o 5 rano, tyram cały dzień i zmęczona wracam do domu.

500 plus

Wkurzam się, bo moja mama miała nas czworo. Chodziła do pracy, wszystko w domu było zrobione, my odchowani, zadbani. Teraz pobiera głodową emeryturę…Mniejszą niż dostaną panny, które zdecydują się na czwórkę przez całe życie nic nie robiąc zawodowo.

To jawna niesprawiedliwość. Co to za kraj, w którym starsze osoby muszą pracować, by było na socjal dla ludzi w kwiecie wieku?? Dlaczego muszę tyle oddawać urzędowi skarbowemu? Skoro inni nic nie robią i mają sprytniejszy pomysł na siebie?

Tak, wiem, rodzi się za mało dzieci. Ale nie tędy droga. Trzeba motywować ludzi do pracy, a nie do nicnierobienia. Wspierajmy, ale mądrze.

Kiedyś mówiło się, że bez pracy nie ma kołaczy. Niestety dzisiaj to nieprawda. Lepiej opłaca się być leniem i nierobem. Bo ze wszystkich programów socjalnych, my po pięćdziesiątce łapiemy się jedynie… na zasiłek pogrzebowy.” Barbara

14 myśli na temat “„Mam 55 lat i też nie chce mi się pracować….na 500 plus” LIST

 • Kwiecień 23, 2019 o 1:54 pm
  Permalink

  To prawda upodlono ludzi pracujących za marne pieniądze aby tym co się nie chce pracować dawać profity które powinien zarabiać człowiek pracujący abo emeryt który pracował przeszło 40 lat zaniżają emerytury Rodzic ma godnie zarabiać aby utrzymać rodzinę a nie wyciągać rękę po wszystkie plusy

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:56 pm
  Permalink

  Ci, co pobierają te zasiłki na dzieci na zasadzie ile się da wyciągnąć od państwa uczą też w ten sposób swoje dzieci , że w życiu wystarczy siedzieć na d…, pójść do MOPS po zasiłki i się żyje. Tym samym rośnie kolejne pokolenie niezaradnych, bez ambicji, bez chęci do pracy. Ale skoro jest na to przyzwolenie państwa to cóż.

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:56 pm
  Permalink

  Niestety… Smutna prawda… W naszym kraju hoduje się klasę roszczeniowych leni, żerujących na uczciwie pracujących bliźnich… To bardzo niesprawiedliwe..

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:56 pm
  Permalink

  Mam 51 lat , dzieci za duźe na 500,,pracuję ponad 30 lat i płace na nierobów. Płakać się chce

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:57 pm
  Permalink

  A wez sie i postaw ze Ci sie praca nie podoba albo ze masz juz dosc to wywala na zity pysk albo powiedza jak sie nie podoba to sie zwolnij, jak tak mozna powiedziec do pracownika i to z wieloletnim stazem, tak nie zawsze mi sie podoba w mojej pracy ale coz ktos musi zapierd…na tych. 500+ i to wlasnie jestem ja i Ty tak tak “Ty”

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:57 pm
  Permalink

  Każdy ciężko pracuje a to jest po prostu zazdrość że ktoś ma lepiej a wczesniej gdzie te pieniądze szły na zagraniczne konta rządzących to wtedy było dobrze szok

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:58 pm
  Permalink

  Pracuje na cały ETAT w firmie , i jeszcze prowadzę działalnošć prywatną i…. Płacę dwa podatki!!! W imiě czego? Tylko dlatego, že jestem osobą kreatywną to trzeba mnie OSKUBAĆ??!!!

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:59 pm
  Permalink

  Ja wychowałam sama trójkę dzieci i wiem jaki to wysiłek ! Pracowałam było bardzo ciężko ale nie zazdroszczę nikomu że pobiera 500 plus ! To powinno być już dawno wprowadzone ale żaden rząd się na to nie odważył woleli kraść a dzieci odbierać z biedy taka jest prawda ! Ludzie opamiętajcie się w cywiliziwanym świecie to jest rzecz normalna i nic tu nie jest chore ! Myślenie co niektórych tak !

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:59 pm
  Permalink

  100% racji
  Też mam dość zapier…. na wszystkie pro rodzinne świadczenia

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 1:59 pm
  Permalink

  Wcześniej też się placilo podatki i nikomu nie przeszkadzało na co przeznaczone były teraz chociaż wiadomo ze dostaną dzieci czy to takie straszne

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 2:01 pm
  Permalink

  Szczerze….wolę nie mieć piątki dzieci i 500 +. Chryste…czy naprawdę uważacie, ze to taki miód? Opamietajcie.. gdy była PO nikt nikt nue dostał ….były podwyżki? A tak przynajmniej mają pomoc rodziny, a wynagrodzenia również rosną. Nie da się zrobić wszystkiego w jedną kadencję.

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 2:01 pm
  Permalink

  A ja się czuję oszukana, tak zwyczajnie wściekła, bo kiedy moje córki tęskniły ciągle za mną, ja biegłam do pracy, jak w Dniu Świra wspomniano, odbijałam codziennie przed 7.00 kartę w fabryce, myśląc co chwilę…czy już się obudziły, co zjadły, czy nowe słowo poznały, co babcia ugotowała. Ciągle miałam wyrzuty sumienia, że zbyt mało poświęcam im czasu, ale przecież musiałam pracować, nie było opcji składkowej emerytury za czas wychowywania dzieci. A może gdybym wiedziała, ze matki zostaną docenione,( wszystkie matki jednakowo powinny, czyli te wychowujące i pracujące podwójnie, prawda? )to może i więcej miałabym dzieci? bo dziś już wiem, że wychowałam dwie mądre, uczciwe, ambitne kobiety. Dziś myślę,że miały wzór do naśladowania, i to jest wartość dodana, bo cóż z tych młodych ludzi wyrośnie, kiedy obserwują swoich bezrobotnych, głupich, leniwych rodziców? kolejna patologia, tak, bo to patologia nie pracować, bez względu na okoliczności,

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 2:03 pm
  Permalink

  Ludziom takim jak My powinni chociaż nie zabierać podatku to może byłoby sprawiedliwie

  Odpowiedz
 • Kwiecień 23, 2019 o 2:04 pm
  Permalink

  7 osobowa rodzina ma z 500 plus2000 zł.i według Pani żyją jak pączki w maśle

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *